PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 30.04.2022

Serie A: Napoli gromi, Zieliński tylko obserwuje. "Azzurri" przerwali kiepską passę

SSC Napoli wygrało aż 6:1 z Sassuolo i umocniło się na 3. miejscu w tabeli Serie A. Podopieczni trenera Luciano Spallettiego przerwali serię trzech meczów bez zwycięstwa. Piotr Zieliński cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

"Azzurri", po golach Koulibaly'ego, Osimhena, Lozano i Mertensa, już w 21. minucie prowadzili 4:0. Belg dołożył kolejne trafienie w 54. minucie, a w końcówce trafił także Rahmani. Honorowego gola dla Sassuolo w 87. minucie zdobył Maxime Lopez.

Ważne zwycięstwo odniosła także Sampdoria, która w derbowym pojedynku pokonała Genoę 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Abdelhamid Sabiri. Swoją cegiełkę do wygranej dołożył Bartosz Bereszyński, który rozegrał pełne 90 minut. Dzięki zwycięstwu przewaga Sampdorii nad strefą spadkową wzrosła do 8 "oczek".

Cały mecz na ławce rezerwowych Cagliari przesiedział z kolei Sebastian Walukiewicz. Obrońca przyglądał się porażce swojej ekipy 1:2 z Hellasem Werona, na ławce której zasiadł z kolei Mateusz Praszelik. Drużyna z Sardynii zajmuje 17. miejsce i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Zajmująca 18. lokatę Salernitana rozegrała jednak o dwa mecze mniej i ma na koncie serię trzech zwycięstw.

Prawdziwą "strzelaninę" na Stadio Alberto Picco urządzili sobie piłkarze Spezii i Lazio. Kibice oglądali aż 7 bramek, a decydującą, na 4:3 dla "Biancocelestich" w 90. minucie gry strzelił Francesco Acerbi. Swoje trafienie zaliczył też Ciro Immobile, który z 27 golami jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców Serie A. Wygrana pozwoliła Lazio wyprzedzić Romę i awansować na 5. miejsce. "Giallorossi" rozegrali jednak o jedno spotkanie mniej.