PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 03.05.2022

Liga Mistrzów: Liverpool pierwszym finalistą. Piorunująca druga połowa "The Reds" odebrała nadzieję Villarrealowi

Liverpool pokonał 3:2 Villarreal w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów i po zwycięstwie 5:2 w dwumeczu został pierwszym finalistą rozgrywek. W środę "The Reds" poznają rywala, który zostanie wyłoniony z pary Real Madryt - Manchester City.

Chociaż dwubramkowa strata z pierwszego spotkania nie napawała optymizmem, Hiszpanie mogli pocieszać się faktem, że w poprzednich rundach pokonali u siebie Juventus i Bayern Monachium. Zdecydowanym faworytem konfrontacji na Estadio de la Ceramica byli jednak gracze Liverpoolu, którzy na przedmieścia Walencji przyjechali po serii 12 spotkań bez porażki we wszystkich rozgrywkach.

Villarreal rozpoczął mecz zupełnie inaczej niż pojedynek na Anfield – Hiszpanie ruszyli wysokim pressingiem, co szybko przyniosło efekty. Już w 3. minucie po doskonałym zagraniu Capoue z pierwszej piłki na listę strzelców wpisał się Dia.

„The Reds” nie byli w stanie otrząsnąć się przez dłuższą chwilę po utracie bramki, natomiast Villarreal realizował swój plan – utrudniał życie faworyzowanym rywalom i szukał swoich szans w kontratakach oraz dobrze skoordynowanych skokach pressingowych.

Gospodarze byli bliscy odrobienia strat z pierwszego meczu w 37. minucie, kiedy w pole karne Liverpoolu wpadł Lo Celso, którego na murawę powalił Alisson. Sędzia zdecydował, że faulu nie było, a brazylijski golkiper najpierw trafił w piłkę.

Po chwili zawodnicy „Żółtej Łodzi Podwodnej” dopięli swego. Po kapitalnym kontrataku bramkę zdobył Coquelin - Capoue ograł Robertsona, dośrodkował wprost na głowę Francuza, a ten skierował piłkę do siatki, wyprzedzając Alexandra-Arnolda.

Po przerwie Liverpool podkręcił tempo. W 55. minucie Alexander-Arnold uderzył z dystansu, piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła w poprzeczkę. 7 minut później prowadzenie w dwumeczu „The Reds” przywrócił Fabinho. Brazylijczyk uderzył po ziemi z ostrego kąta, a jego uderzenie wpadło do siatki między nogami Rulliego.

Po chwili było już 2:2 – kapitalną centrą popisał się Alexander-Arnold, a nie gorszym wykończeniem Luis Diaz, który wszedł na plac gry w przerwie i znacznie rozruszał ofensywę gości. Na 2:3 po kolejnym błędzie Rulliego trafił Sadio Mane. Tym razem golkiper gospodarzy minął się z piłką przy wyjściu za pole karne.

W ostatnich minutach Liverpool raz za razem zagrażał bramce „Żółtej Łodzi Podwodnej”, ale żaden z ataków Anglików nie przyniósł czwartej bramki. W 86. minucie za faul taktyczny zobaczył Etienne Capoue.

W finale Liverpool spotka się ze zwycięzcą rywalizacji Realu Madryt z Manchesterem City (3:4 po pierwszym meczu). Dla trenera "The Reds" będzie to trzeci finał Ligi Mistrzów. W poprzednich przegrał z Realem Madryt (1:3) i wygrał z Tottenhamem (2:0). Mecz o "uszate" trofeum odbędzie się 28 maja na stadionie Stade de France.

Villarreal - Liverpool 2:3 (2:0)

Bramki: dla Villarreal - Boulaye Dia (3), Francis Coquelin (41); dla Liverpoolu - Fabinho (62), Luis Diaz (67), Sadio Mane (74).

Czerwona kartka: Etienne Capoue (Villarreal - 85, za drugą żółtą).

Sędzia: Danny Makkelie (Holandia).

Pierwszy mecz - 2:0 dla Liverpoolu. Awans - Liverpool.

22:51

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

22:51

Koniec! Liverpool wygrywa 3:2 (5:2 w dwumeczu) i awansuje do finału Ligi Mistrzów! Zagra w nim ze zwycięzcą rywalizacji Realu Madryt z Manchesterem City.

22:50

Sędzia doliczył dwie minuty.

22:49

89' - gracze Liverpoolu wyszli 5 na 2, ale gol nie padł. Pogubił się Salah.

22:46

86' - drugą żółtą kartkę ogląda Etienne Capoue. Francuz opuszcza boisko przy akompaniamencie braw kibiców Villarrealu.

22:45

85' - Pau Torres przerywa kontrę Liverpoolu. Żółta kartka dla Hiszpana.

22:42

81' - Rulli instynktownie broni strzał Jonesa!

22:41

80' - zmiany w obu zespołach: w Liverpoolu Tsimikas zastąpił Robertsona, Henderson Keitę, a Jones Thiago. Z kolei w Villarrealu za Estupiniana wszedł Trigueros, za Albiola Aurier, a za Dię Alcacer.

22:35

75' - Sadio Mane odbiera resztkę nadziei gospodarzom! Kolejny błąd Rulliego, który minął się z piłką za własnym polem karnym.

22:33

74' - gospodarze chyba stracili już wiarę w awans. Dwa gole Liverpoolu wyraźnie podcięły im skrzydła.

22:31

Tak strzela Luis Diaz:

22:29

68' - Pedraza i Chukwueze zmieniają Coquelina i Moreno.

22:27

67' - Luis Diaz! 2:2! Kapitalne dośrodkowanie Alexandra-Arnolda i nie gorsza główka kolumbijskiego skrzydłowego!

22:26

66' - bliski szczęścia Luis Diaz! Po jego strzale piłka o centymetry minęła bramkę Villarrealu.

22:22

Fatalny błąd Rulliego - bramkarz Villarrealu przepuścił między nogami strzał z ostrego kąta.

22:22

62' - gol dla Liverpoolu! Fabinho przywraca prowadzenie w dwumeczu!

22:21

61' - duża przewaga Liverpoolu w posiadaniu piłki. Goście wymieniają dziesiątki podań, Villarreal czeka schowany "za podwójną gardą" przed własnym polem karnym.

22:16

57' - Diaz złożył się do uderzenia nożycami, jednak skiksował.

22:15

55' - Alexander-Arnold uderzył z dystansu, piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła w poprzeczkę!

22:14

54' - trwa dominacja Liverpoolu, ale gospodarze bronią się skutecznie.

22:08

49' - skończyło się na strachu dla Hiszpanów, dośrodkowanie Alexandra-Arnolda nie znalazło adresata.

22:07

48' - Liverpool próbuje podkręcić tempo, Villarreal ratuje się faulem ok. 30 metrów od własnej bramki.

22:05

Zaczynamy drugą połowę!

22:04

Zmiana w ekipie Liverpoolu: Luis Diaz wchodzi za Diogo Jotę.

22:00

Oto, jak na listę strzelców wpisał się Coquelin:

21:52

Koniec pierwszej połowy. Villarreal pokazał charakter! Piłkarzy Liverpoolu czeka z kolei trudna rozmowa z Juergenem Kloppem, który z pewnością nie jest zachwycony ich postawą...

21:45

Znakomity kontratak gospodarzy. Capoue ograł Robertsona, dośrodkował wprost na głowę Coquelina, a ten skierował piłkę do siatki, wyprzedzając Alexandra-Arnolda.

21:43

41' - 2:0! Coquelin wyrównuje stan rywalizacji w dwumeczu!

21:40

37' - ależ blisko był Villarreal! W pole karne Liverpoolu wpadł Lo Celso, którego na murawę powalił Alisson. Sędzia zdecydował, że faulu nie było, a brazylijski golkiper trafił w piłkę.

21:37

35' - moment przewagi gospodarzy, Liverpool zmuszony do biegania za piłką.

21:35

Tak wyglądał gol dla Villarrealu:

21:32

30' - trwa "klincz" w środku pola. Żadna ze stron nie jest w stanie narzucić rywalom swoich warunków.

21:29

26' - goście zaczynają przejmować inicjatywę, ale na razie nie przekłada się to na stworzone sytuacje bramkowe.

21:27

24' - groźna kontra Liverpoolu, ale grę przerywa gwizdek. Salah kopnął w rękę interweniującego Rulliego.

21:24

22' - spora nerwowość w ekipie Liverpoolu. Seria strat i niecelnych podań w wykonaniu "The Reds".

21:20

18' - Keita z dystansu, ale jego strzałowi brakowało zarówno precyzji, jak i siły.

21:18

16' - główkował Moreno, lecz jego strzał zablokował jeden z obrońców "The Reds". Gospodarze domagają się jedenastki, ale nic z tego!

21:14

12' - Villarreal odpowiada strzałem z dystansu Parejo. Hiszpan pomylił się o dobry metr.

21:13

11' - Jota główkował po centrze z rzutu wolnego, ale bardzo niecelnie.

21:12

9' - spokojniejszy moment meczu, obie drużyny walczą o dominację w środku pola.

21:09

6' - przy piłce Liverpool, ale "The Reds" brakuje konceptu - goście wydają się zdeprymowani straconym golem.

21:07

Przy golu asystował Etienne Capoue, który z pierwszej piłki znakomicie odnalazł napastnika z Senegalu.

21:06

3' - gol dla Villarrealu! Boulaye Dia pakuje piłkę do siatki Liverpoolu! Co za początek!

21:04

2' - Villarreal wyszedł dziś z zupełnie innym nastawieniem niż w pierwszym meczu - wysoki pressing od pierwszych sekund!

21:01

Zaczęli!

20:57

Oba zespoły są już na murawie, mecz rozpocznie się lada moment!

20:51

Jeśli "The Reds" utrzymają przewagę z pierwszego meczu, po raz trzeci za kadencji Juergena Kloppa awansują do finału Ligi Mistrzów. W poprzednich przegrali z Realem Madryt (1:3) i wygrali z Tottenhamem (2:0).

20:45

Składy obu zespołów przedstawiają się następująco:

20:44

Poprzednie spotkanie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Liverpoolu 2:0. Gole dla "The Reds" strzelali Pervis Estupinian (bramka samobójcza) oraz Sadio Mane.