PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 04.05.2022

Liverpool w finale Ligi Mistrzów. Klopp docenił klasę Villarrealu: cały czas byliśmy pod presją

- Wiedzieliśmy, że takie rzeczy mogą nas spotkać [...] Wykonaliśmy dość trudne zadanie - mówił po awansie do finału Ligi Mistrzów Juergen Klopp, trener Liverpoolu. "The Reds" pokonali na wyjeździe Villarreal (3:2), mimo że do przerwy przegrywali 0:2, co wskazywało na dogrywkę.

Villarreal - Liverpool. Udana pogoń "The Reds" na miarę finału

Dzięki zwycięstwu w Hiszpanii Liverpool ze spokojem może czekać na swojego rywala, którego wyłoni pojedynek na Santiago Bernabeu między Realem Madryt i Manchesterem City. Dla podopiecznych Juergena Kloppa to już trzeci finał Champions League w ostatnich pięciu sezonach - wygrana w 2019 w angielskim finale z Tottenhamem Hotspur.

Niemiec przyznał, że początek meczu z Villarreal nie był najlepszy, ale jednak drużyna potrafiła zareagować. - Spodziewaliśmy się, że takie rzeczy mogą nam się przytrafić, ale jak to w życiu bywa, zawsze chodzi o to, jak zareagujesz na daną sytuację - mówił Juergen Klopp w rozmowie z "BT Sport".

- Strata dwóch goli w pierwszej połowie, to oczywiście nie to, co planowaliśmy. Byłem w 100 proc. spokojny. Stwierdziłem, że jeżeli Villarreal zagra tak jak w pierwszej połowie, a my w drugiej tak jak na początku, to oni zameldują się w finale - powiedział.

Trener Liverpoolu pochwalił również rywali i atmosferę na El Madrigal. - Muszę oddać szacunek Villarrael. Trener, drużyna, stadion i niesamowita atmosfera. Przez cały czas wywierali na nas presję - zaznaczył niemiecki szkoleniowiec.

Liverpool czeka w finale Ligi Mistrzów. Real Madryt czy Manchester City?

W pierwszym półfinale Ligi Mistrzów Manchester City pokonał u siebie Real Madryt 4:3. Rewanż odbędzie się w środę 4 maja. W finale czeka już Liverpool, który w dwumeczu wyeliminował fantastycznie spisujący się Villarreal.

Finał Ligi Mistrzów ma zostać rozegrany 28 maja na Stade de France w Saint-Denis. Tytułu broniła londyńska Chelsea, która została wyeliminowana przez Real.