PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 05.05.2022

Liga Mistrzów: Real Madryt - Manchester City. Daniele Orsato w ogniu krytyki. "Zakiwał się"

Real Madryt odwrócił losy meczu i pokonał Manchester City po dogrywce 3:1 w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Daniele Orsato, który prowadził to spotkanie, znalazł się w ogniu krytyki po kilku kontrowersyjnych decyzjach.
  • W pierwszym meczu Manchester City wygrał 4:3, a w rewanżu do 90. minuty prowadził 1:0
  • Mimo to, z awansu do finału cieszy się Real Madryt. "Królewscy" zaliczyli jedną z najbardziej spektakularnych remontad w historii Ligi Mistrzów
  • Sędzią spotkania był Daniele Orsato, który spotkał się z dużą krytyką

Na takie spotkania z pewnością czeka każdy fan futbolu. Choć wydawało się, że bramka Riyada Mahreza z 73. minuty przypieczętowała awans Manchesteru City, to dublet Rodrygo w końcówce przywrócił nadzieję "Królewskim". Na początku dogrywki rzut karny na bramkę zamienił Karim Benzema, ustalając ostateczny wynik meczu.

Arbitrem spektaklu na Santiago Bernabeu był Daniele Orsato. Włoski sędzia popełnił kilka kontrowersyjnych decyzji. W pierwszej połowie Casemiro brutalnie sfaulował Kevina De Bruyne wślizgiem od tyłu, jednak nie spotkał się z żadną karą. Brak zdecydowanej reakcji sędziego spowodował przepychanki między piłkarzami, podczas których Emeric Laporte uderzył w twarz Lukę Modricia. Rezultat? Żółty kartonik dla obu zawodników.

"Orsato nie chciał zepsuć meczu zbyt drobiazgowym sędziowaniem, więc popełnił dwa błędy - w kontekście Casemiro i Laporte'a" - pisał wtedy na Twitterze dziennikarz Tomasz Ćwiąkała.

Sposób prowadzenia meczu przez Orsato skomentował także były sędzia FIFA i obserwator UEFA Marcin Borski.

"Za dużo polityki u Orsato. Cassemiro wciąż bez kartki! Incydent ze spoliczkowaniem Modriča miał genezę w braku stanowczej reakcji na fauł z tyłu na De Bruyne. Zakiwał się sędzia z tą «taktyką»" - napisał.

"Jedno jest jasne po pierwszej połowie meczu Real Madryt - Manchester City: w półfinałach Ligi Mistrzów z czwórki sędziów z różnych krajów zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Szymon Marciniak" - uzupełnił były sędzia.

Głosów krytyki nie brakowało także w Hiszpanii. Radio Marca bardzo surowo oceniło tymczasem poziom sędziowania w półfinałowym rewanżu na stadionie Santiago Bernabeu.

“Włoski arbiter Daniele Orsato popełnił szereg błędów, które na tym poziomie rozgrywek piłkarskich są absolutnie niedopuszczalne. Takie sędziowanie to wstyd” - podsumowała madrycka rozgłośnia.