PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 05.05.2022

Liga Konferencji: Roma i Nicola Zalewski w finale. Feyenoord wyeliminował Marsylię Arkadiusza Milika

AS Roma Nicoli Zalewskiego i Feyenoord Rotterdam zmierzą się w pierwszym w historii finale Ligi Konferencji. Holendrzy pokonali w dwumeczu Olympique Marsylia Arkadiusza Milika, natomiast "Giallorossi" okazali się lepsi od Leicester City.

Roma szybko objęła prowadzenie - już w 7. minucie po centrze z rzutu rożnego autorstwa Lorenzo Pellegriniego wpisał się Tammy Abraham. Był to już 9. gol angielskiego napastnika w tej edycji Ligi Konferencji. Jak się okazało, jedna bramka wystarczyła, by ekipa Jose Mourinho mogła cieszyć się z awansu, bowiem w pierwszym meczu padł remis 1:1.

84 minuty w barwach "Giallorossich" rozegrał Nicola Zalewski. Polak, który w poprzedniej rundzie wykazał się asystą w rewanżu nie powtórzył tej sztuki, ale zaprezentował się z dobrej strony, zaliczając sporo przechwytów i przeprowadzając kilka efektownych rajdów lewą flanką.

Arkadiusz Milik rozpoczął mecz z Feyenoordem Rotterdam na ławce rezerwowych, ale już w 33. minucie zastąpił kontuzjowanego Dimitriego Payeta. Wejście polskiego napastnika nie zdołało jednak rozruszać mocno niemrawej ofensywy Olympique'u Marsylia. Rewanż zakończył się bezbramkowym remisem, dlatego do finału awansowali Holendrzy, którzy w pierwszym spotkaniu wygrali 3:2.

Feyenoord po raz ostatni w finale europejskiego pucharu grał w 2002 roku, kiedy w finale Pucharu UEFA pokonał Borussię Dortmund 3:2. Z kolei Roma czeka od 1991 roku i rywalizacji z Interem w finale tych samych rozgrywek.

01:30 o szczegółach z Rzymu - Piotr Kowalczuk.mp3 O szczegółach z Rzymu - Piotr Kowalczuk (IAR)

Finał historycznej, pierwszej edycji Ligi Konferencji został zaplanowany na 25 maja. Jego areną będzie stadion Air Albania w Tiranie.