Mateusz Brożyna 13.05.2022

Ekstraklasa: Cracovia pożegnała się z kibicami. Pewna wygrana z Wisłą Płock

Cracovia pokonała Wisłę Płock 3:0 (2:0) w spotkaniu 33. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Kamil Pestka (9' i 31'), a jedno trafienie dołożył Mathias Rasmussen (70').

Cracovia - Wisła Płock. Kamil Pestka z dubletem

Goście zaczęli nawet obiecująco. Już w 2. minucie Mateusz Szwoch znalazł się w dobrej sytuacji, lecz jego strzał z około 14 metrów okazał się niecelny. Odpowiedź Cracovii była konkretna – Otar Kakabadzie zagrał z prawego skrzydła w pole karne, a Kamil Pestka precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Damianowi Węglarzowi.

Cracoviaz każdą minutą grała z większą swobodą, a Wisła Płock nie była w stanie przeprowadzić składnej akcji. Ponadto goście popełnili sporo prostych błędów w obronie. W 32. minucie, po rozegraniu rzutu rożnego, Marko Kolar źle wybił piłkę. Ta trafiła do Pestki, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Inna sprawa, że interwencję Węglarzowi utrudnił Dominik Furman, który próbując interweniować, zmienił kierunek lotu piłki.

"Pasy" miały przed przerwą jeszcze kilka sposobności, aby podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło precyzji przy strzałach.

"Nafciarze" bez szans w Krakowie

Po przerwie mecz miał podobny przebieg. Cracovia miała wypracowała dwie okazje bramkowe, ale obydwu nie zdołał wykorzystać Kakabadze. Po godzinie gry trener Wisły Płock Pavol Stano zdecydował się wprowadzić czterech nowych zawodników. Nie podniosło to jednak jakości gry prezentowanej przez jego zespół.

Krakowianie cały czas posiadali inicjatywę i w 69. minucie podwyższyli prowadzenie, gdy Mathias Hebo Rasmussen mocnym strzałem zza pola karnego pokonał Węglarza.

Cracovia - Wisła Płock 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Kamil Pestka (9), 2:0 Kamil Pestka (32), 3:0 Mathias Hebo Rasmussen (69).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Cracovia: Lukas Hrosso – Cornel Rapa, Matej Rodin, Virgil Ghita (16. Michal Siplak) – Otar Kakabadze, Mathias Hebo Rasmussen, Pelle van Amersfoort (79. Sylwester Lusiusz), Kamil Pestka (79. Kamil Ogorzały) – Sergiu Hanca, Rivaldinho (70. Jewhen Konoplianka), Jakub Myszor (70. Michał Rakoczy)

Wisła: Damian Węglarz – Aleksander Pawlak (59. Fryderyk Gerbowski), Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Adam Chrzanowski (59. Dusan Lagator) – Kristian Vallo, Mateusz Szwoch, Dominik Furman (59. Damian Rasak), Jorginho, Marko Kolar (59. Rafał Wolski) – Łukasz Sekulski (78. Radosław Cielemęcki)

Program i wyniki 33. kolejki Ekstraklasy:

Cracovia - Wisła Płock 3:0
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (20.30; Szymon Marciniak z Płocka)

sobota, 14 maja
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice (12.30; Krzysztof Jakubik z Siedlec)
Warta Poznań - Lech Poznań (15.00, Grodzisk Wlkp.; Tomasz Kwiatkowski z Warszawy)
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa (17.30; Paweł Raczkowski z Warszawy)
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin (20.00; Damian Sylwestrzak z Wrocławia)

niedziela, 15 maja
Stal Mielec - Śląsk Wrocław (12.30; Bartosz Frankowski z Torunia)
Górnik Zabrze - Górnik Łęczna (15.00; Sebastian Krasny z Krakowa)
Radomiak Radom - Wisła Kraków (17.30; Jarosław Przybył z Kluczborka)

Ostatnia 34. kolejka Ekstraklasy - 21 maja (sobota), wszystkie mecze o godz. 17.30