PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 15.05.2022

Ekstraklasa: Stal Mielec z golem w końcówce na wagę utrzymania. Poznaliśmy dwóch spadkowiczów

Stal Mielec zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1 w meczu 33. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Gol strzelony w 95. minucie zagwarantował mielczanom utrzymanie w elicie.

Goście wyszli na prowadzenie w 16. minucie po trafieniu Roberta Picha. Niekorzystny dla mielczan rezultat utrzymywał się prawie do samego końca - w doliczonym czasie gry bramkę na wagę utrzymania strzelił Mateusz Matras.

Remisowy rezultat oznacza, że z Ekstraklasą korespondencyjnie pożegnały się Górnik Łęczna oraz Bruk-Bet Termalica NiecieczaŚląsk Wrocław nadal musi drżeć o utrzymanie - nad Wisłą Kraków ma tylko 4 punkty przewagi, a ta ma przed sobą spotkanie z Radomiakiem.

PGE FKS Stal Mielec - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Robert Pich (16), 1:1 Mateusz Matras (90+5)

Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Krystian Getinger, Maciej Domański, Mateusz Matras. Śląsk Wrocław: Erik Exposito, Krzysztof Mączyński, Mark Tamas, Víctor Garcia, Wojciech Golla, Waldemar Sobota, Fabian Piasecki. Czerwona kartka za drugą żółtą - Śląsk Wrocław: Víctor Garcia (90+2)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 5 359

00:51 Stal Śląsk Kamień z serca spadł trenerowi Stali Adamowi Majewskiemu (IAR)

PGE FKS Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski (65. Konrad Wrzesiński), Mateusz Matras, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek, Maciej Urbańczyk (65. Dominik Steczyk), Grzegorz Tomasiewicz (81. Marcin Budziński), Maciej Domański - Oskar Zawada.

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Patryk Janasik, Wojciech Golla, Mark Tamas, Dino Stiglec - Petr Schwarz, Patrick Olsen (77. Diogo Verdasca), Krzysztof Mączyński (25. Waldemar Sobota) - Robert Pich (77. Víctor Garcia), Erik Exposito (59. Fabian Piasecki), Dennis Jastrzembski (77. Marcel Zylla).