PolskieRadio24.pl
Aneta Hołówek 24.07.2022

FC Barcelona - Real Madryt. Robert Lewandowski zadebiutował w nowym klubie (SKRÓT MECZU)

Robert Lewandowski zadebiutował w FC Barcelonie. Polak wyszedł w pierwszym składzie na starcie z Realem Madryt, zagrał efektownie, ale został zmieniony. "Duma Katalonii" wygrała 1:0.

Robert Lewandowski, do niedawna strzelec wyborowy Bayernu Monachium, zagrał całą pierwszą połowę, po czym został zmieniony przez Pierre-Emericka Aubameyanga. Jedynego gola w meczu, strzelił przed przerwą inny debiutant - Raphinha, który popisał się fantastycznym strzałem ze skraju pola karnego.

Mecz był rozgrywany w szybkim tempie i nie przypominał potyczki towarzyskiej. Piłkarze walczyli z ogromnym zaangażowaniem, nie unikając ostrych starć. Więcej okazji strzeleckich stworzyli Katalończycy, ale nie zdołali podwyższyć wyniku, w czym duża zasługa Courtois.

Lewandowski oddał dwa strzały. Na więcej nie pozwolili mu obrońcy Realu, m.in. były kolega z Bayernu Monachium, Austriak David Alaba. W drugiej połowie "Lewego" zastąpił Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang.

Mecz FC Barcelona - Real Madryt

Lewandowski został zaprezentowany jako nowy piłkarz przez Barcelonę już w środę, ale nie zagrał w meczu z Interem Miami wygranym przez Katalończyków 6:0.