PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 15.08.2022

Serie A: Piotr Zieliński strzela, Napoli wygrywa. Hellas wysoko pokonany

Piotr Zieliński zdobył bramkę w meczu pierwszej kolejki włoskiej Serie A, a SSC Napoli wysoko pokonało Hellas Werona 5:2. Cały mecz w przegranej drużynie rozegrał inny reprezentant Polski - Paweł Dawidowicz.
  • Gol Piotra Zielińskiego pozwolił drużynie Napoli objąć prowadzenie 3:2
  • Gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze, mimo sporych zmian kadrowych podczas letniego okna transferowego

Napoli odmienione, ale skuteczne

Przed sezonem Napoli opuścili m.in. Lorenzo Insigne, Belg Dries Mertens oraz senegalski obrońca Kalidou Koulibaly, bez których trudno było sobie wyobrazić ten zespół w ostatnich latach.

W poniedziałek okazało się jednak, że przebudowana drużyna Napoli też radzi sobie bardzo dobrze.

Piotr Zieliński dał prowadzenie

Gol Zielińskiego okazał się bardzo ważny - strzelił go w 55. minucie, przy stanie 2:2. Polski pomocnik pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Verony, trafiając z ok. 14 metrów.

Asystę przy tym golu zaliczył sprowadzony latem 21-letni Khvicha Kvaratskhelia, z którym w Napoli wiążą duże nadzieje - Gruzin też zdobył w poniedziałek jedną z bramek.

Zieliński występował do 76. minuty. W ekipie gospodarzy Dawidowicz rozegrał całe spotkanie, natomiast Mateusz Praszelik i Mariusz Stępiński byli poza kadrą Verony.