PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 08.09.2022

Liga Mistrzów: Bayern Monachium zgodnie z planem. Inter zgaszony na San Siro

Bayern Monachium wygrał swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów z Interem Mediolan 2:0. Bawarczycy już bez Roberta Lewandowskiego pokonali na San Siro wicemistrza Włoch.

Inter Mediolan - Bayern Monachium. Sane bohaterem, Bawarczycy bez Lewandowskiego wygrali pierwszy mecz Ligi Mistrzów

Mistrzowie Niemiec pierwszą bramkę zdobyli jeszcze przed przerwą. Joshua Kimmich wypatrzył Leroy'a Sane i zagrał długą piłkę do reprezentanta kraju, który opanował futbolówkę i z bliskiej odległości pokonał bramkarz Interu Mediolan.

Dla Bawarczyków był to pierwszy mecz Ligi Mistrzów, w którym grali bez Roberta Lewandowskiego, który latem br. przeniósł się do Barcelony. Obowiązki napastnika wziął w tym spotkaniu na siebie Sane, który w 66. minucie uderzał na bramkę gospodarzy, ale niefortunna interwencja Danilo D’Ambrosio została zakwalifikowana jako gol samobójczy.

Bayern Monachium dobrze rozpoczął rozgrywki Champions League i odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej.

Bayern Monachium podejmie FC Barcelonę. Robert Lewandowski wraca na Allianz Arenę

W następnej kolejce LM Bayern podejmie na Allianz Arenie Barcelonę, z kolei Viktoria zagra u siebie z Interem. Oba spotkania we wtorek 13 września - pierwsze o godz. 21.00, drugie o 18.45. Po pierwszych meczach "Duma Katalonii" zajmuje pierwsze miejsce w grupie C przed Bawarczykami.

W tegorocznej Champions League występują 32 zespoły. Do 1/8 finału awansują po dwa czołowe z każdej z ośmiu grup.

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 1-2 listopada, a pucharowa rozpocznie się 14 lutego 2023 roku.