PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 10.09.2022

La Liga: Robert Lewandowski z bramką i asystą. Chwile grozy na trybunach

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Cadiz 4:0 w meczu 5. kolejki La Liga. Robert Lewandowski pojawił się na murawie w 57. minucie, a po chwili celebrował zdobycie swojej szóstej ligowej bramki w tym sezonie. Spotkanie zostało przerwane na około 30 minut po tym, jak na trybunach zasłabł jeden z kibiców.

Rozpędzony "Lewy" oszczędzany przed powrotem do Monachium

Robert Lewandowski odnotował świetny start w barwach "Blaugrany". W środę polski snajper popisał się hat-trickiem w meczu Ligi Mistrzów z Viktorią Pilzno, dzięki czemu został wybrany zawodnikiem kolejki. Także w rozgrywkach ligowych "Lewy" błyszczał skutecznością, trafiając do siatki pięciokrotnie w czterech meczach.

W meczu 5. kolejki w którym Barcelona mierzyła się na wyjeździe z Cadiz, Xavi postanowił oszczędzić polskiego snajpera, który spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. Ma to oczywiście związek z wtorkowym meczem Champions League przeciwko Bayernowi Monachium.

Wejście smoka polskiego snajpera

Pierwsza bramka dla Barcy padła dopiero w 51. minucie. Autorem trafienia był pomocnik Frenkie De Jong. W 57. minucie gry Polak pojawił się jednak na murawie, zastępując Memphisa Depaya.

Na kolejnego ligowego gola "Lewego" nie trzeba było długo czekać. Już w 65. minucie polski napastnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował futbolówkę do siatki, podwyższając prowadzenie Barcelony.

Futbol zszedł na drugi plan

W 82. minucie meczu doszło do dramatycznej sytuacji, bowiem jeden z kibiców zasłabł na trybunach.

Po chwili golkiper Cadizu pobiegł po defibrylator i rzucił go w trybuny, by pomóc służbom medycznym. Sytuacja była bardzo poważna, dlatego po chwili kibice i piłkarze zaczęli modlić się o zdrowie poszkodowanego. Ostatecznie zawodnicy zeszli do szatni.

Ostatecznie mecz wznowiono o 21.05. W 86. minucie Lewandowski zaliczył asystę. Polak wyłożył futbolówkę Ansi Fatiemu, a ten wpakował ją do pustej bramki. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Dembele.