PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 11.09.2022

Serie A: Arkadiusz Milik z anulowaną bramką i czerwoną kartką. Gol Krzysztofa Piątka

Krzysztof Piątek zdobył bramkę, a jego Salernitana zremisowała w Turynie z Juventusem 2:2 (2:0) w meczu 6. kolejki Serie A. Arkadiusz Milik w piątej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Powodem było ściągnięcie koszulki po golu, którego ostatecznie nie uznano.

Dwa ciosy Salernitany, gol Piątka

Wynik w 18. minucie niespodziewanie otworzył Antonio Candreva. Jeszcze przed przerwą Krzysztof Piątek uderzał na bramkę "Starej Damy", a piłka odbiła się od ręki jednego z obrońców, co przełożyło się na jedenastkę dla Salernitany i szansę na podwyższenie prowadzenia.

Do piłki podszedł polski napastnik i pewnie zamienił rzut karny na gola. Juventus musiał odrabiać straty, dlatego po przerwie na boisku pojawił się m.in. Arkadiusz Milik

Juve odrobiło straty. Milik myślał, że został bohaterem

W 51. minucie gospodarze nawiązali kontakt dzięki trafieniu Bremera. W doliczonym czasie gry jeden z zawodników Salernitany popełnił faul w polu karnym, a Juventus stanął przed szansą na doprowadzenie do wyrównania.

Strzał Leonardo Bonucciego został obroniony przez bramkarza, jednak kapitan "Starej Damy" nie mylił się przy dobitce i było już 2:2.

Chwilę później stadion w euforię wprawił Arkadiusz Milik, który strzelił trzeciego gola dla gospodarzy. Podczas celebrowania bramki polski napastnik ściągnął koszulkę mimo żółtej kartki, którą otrzymał wcześniej. W rezultacie obejrzał drugi kartonik i został odesłany do szatni.

Po chwili zagotowało się na boisku, bowiem po analizie VAR okazało się, że bramka Milika... została anulowana z powodu spalonego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.