Jakub Pogorzelski 13.09.2022

Liga Mistrzów: Liverpool zagrał do końca. "The Reds" lepsi od Ajaksu

Liverpool FC zrehabilitował się za bolesną porażkę z SSC Napoli. W meczu 2. kolejki piłkarskiej Ligi Mistrzów, podopieczni Jurgena Kloppa wygrali z Ajaksem Amsterdam 2:1.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 17. minucie, po golu autorstwa Mohameda Salaha. Holenderski zespół odpowiedział dziesięć minut później, gdy do remisu doprowadził Mohammed Kudus. Kibice na Anfield na rostrzygnięcie czekali aż do 89. minuty - wtedy nieoczywistym bohaterem meczu został obrońca Joel Matip. Reprezentant Kamerunu strzelił na 2:1 i zapewnił Liverpoolowi cenne 3 punkty.

Drugi mecz grupy A pomiędzy Glasgow Rangers a SSC Napoli, zostanie rozegrany w środę. W pozostałych wtorkowych meczach doszło do wielu niespodzianek.

Club Brugge rozbiło na wyjeździe FC Porto aż 4:0 - Belgowie są liderami grupy z kompletem punktów i bilansem bramkowym 5:0. Za ich plecami znalazł się Bayer Leverkusen, który równie niespodziewanie ograł Atletico Madryt 2:0.

Hit kolejki, czyli starcie byłego i obecnego klubu Roberta Lewandowskiego - Bayernu i FC Barcelony, zakończyło się zwycięstwem mistrzów Niemiec 2:0. Drugi mecz grupy C odbył się wcześniej, Inter wygrał wyjazdowy pojedynek z Viktorią Pilzno.

Bez punktu w grupie D pozostaje Olympique Marsylia. Podopieczni Igora Tudora przegrali u siebie z Eintrachtem Frankfurt 0:1, a pierwsze miejsce zajmuje Sporting Lizbona. Zawodnicy z Portugalii po golach w doliczonym czasie gry zwyciężyli londyński Tottenham.