PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 18.09.2022

Robert Lewandowski liderem strzelców La Liga. Xavi pod wrażeniem: mieć go w składzie to luksus

Robert Lewandowski nie zwalnia tempa w hiszpańskiej La Liga. W meczu FC Barcelony z Elche Polak zaliczył dublet i pewnie przewodzi w klasyfikacji strzelców. - Posiadanie Lewandowskiego w składzie to luksus - mówił na pomeczowej konferencji prasowej Xavi.

Robert Lewandowski bardzo dobrze wkomponował się w zespół FC Barcelony i od startu La Liga zdobył już dziewięć bramek.

FC Barcelona - Elche. Robert Lewandowski z dubletem. Xavi: posiadanie go w składzie to luksus

FC Barcelona nie miała większych problemów i pewnie pokonała na Camp Nou zespół Elche. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, który otworzył wynik spotkania w 34. minucie i podwyższył na 3:0 chwilę po przerwie. Dla kapitana reprezentacji Polski to już dziewiąta bramka w sezonie La Liga. Były napastnik m.in. Bayernu Monachium jest liderem klasyfikacji strzelców. Drugi Iago Aspas z Celty Vigo ma pięć goli.

Pod wrażeniem formy "Lewego" jest opiekun "Blaugrany" Xavi. - Tak naprawdę najbardziej zaskoczyło mnie to, jakim Robert jest człowiekiem. Jest bardzo skromny, pracowity i profesjonalny. Co do reszty nie mieliśmy żadnych wątpliwości i dlatego go pozyskaliśmy. Wiedzieliśmy, że będzie zdobywał bramki i robił różnicę, ale mnie przede wszystkim zaskoczył jego aspekt ludzki. Posiadanie go w składzie to luksus - skwitował trener aktualnego lider La Liga.

Po 6. kolejkach La Liga FC Barcelona jest liderem rozgrywek z dorobkiem 16 punktów. O jeden mecz mniej ma Real Madryt (15 pkt).

Mallorca - FC Barcelona. Kiedy i o której kolejny mecz La Liga?

Mecz w ramach 7. kolejki Mallorca - FC Barcelona odbędzie się w sobotę 1 października na stadionie Iberostar Estadio na Balearach w mieście Palma de Mallorca. Początek spotkania o godz. 21.00.

Następnym rywalem podopiecznych Xaviego będzie z kolei Inter Mediolan w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ten mecz zostanie rozegrany we wtorek 4 października na San Siro.