PolskieRadio24.pl
Jakub Pogorzelski 22.09.2022

Liga Narodów: wynik starcia Belgia - Walia korzystny dla Polski. Kevin De Bruyne bohaterem meczu

W drugim czwartkowym meczu grupy 4 dywizji A Ligi Narodów, Belgowie wygrali na swoim stadionie z reprezentacją Walii 2:1. Bohaterem meczu został Kevin De Bruyne, który zaliczył w meczu gola i asystę.

Belgowie już przed przerwą zdobyli dwubramkowe prowadzenie. Kevin De Bruyne oddał precyzyjny strzał lewą nogą ze skraju pola karnego po podaniu, które wykonał Michy Batshuayi. Pomocnik Manchesteru City odwdzięczył się koledze w 37. minucie, gdy świetnie zastawił piłkę przed rywalem, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, a formalności dopełnił gracz Fenerbahce.

Po przerwie do gry wrócili Walijczycy - już 5. minut po przerwie z prawego skrzydła dośrodkował Johnson, a piłkę do bramki strzałem głową skierował Kieffer Moore. Był to ostatni gol w meczu na stadionie w Brukseli, gościom nie pomógł nawet wprowadzony z ławki Gareth Bale.

Wynik starcia Belgia - Walia to bardzo dobry rezultat z punktu widzenia Biało-Czerwonych w kontekście walki o utrzymanie w dywizji A. Po porażce z Holendrami zajmujemy trzecie miejsce w grupie i mamy trzy punkty przewagi nad Walijczykami.

Z Walią Biało-Czerwoni zmierzą się w niedzielę 25 września. Mecz odbędzie się w Cardiff.

Tabela grupy 4. dywizji A Ligi Narodów:
Holandia 13 pkt, bramki 13:6
Belgia 10 pkt, 11:7
Polska 4 pkt, 5:12
Walia 1 pkt, 6:10

Biało-Czerwoni przegrali we czwartek z Holandią 0:2.

Belgia - Walia 2:1

Gol: Kevin De Bruyne (10. minuta), Michy Batshuayi (37.) - Kieffer Moore (50.)

Składy:

Belgia: Thibaut Courtois - Zeno Debast, Toby Alderweireld, Jan Vertonghen - Thomas Meunier, Youri Tielemans (75. Hans Vanaken), Axel Witsel, Yannick Carrasco (65. Dries Mertens) - Eden Hazard (65. Leandro Trossard), Kevin De Bruyne (90+1. Charles De Ketelaere) - Michy Batshuayi (65. Lois Openda).

Walia: Wayne Hennessey - Connor Roberts, Joe Rodon, Chris Mepham, Neco Williams - Matthew Smith (64. Joe Morrell), Ethan Ampadu, Rhys Norrington-Davies (84. Tyler Roberts) - Daniel James, Brennan Johnson - Kieffer Moore (65. Gareth Bale).

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

22:41

90+6. minuta - Koniec, Belgia - Walia 2:1.

22:39

90+2. minuta - Z ławki rezerwowych został wyrzucony Roberto Martinez, selekcjoner reprezentacji Belgii.

22:24

80. minuta - Sędzia dzięki analizie VAR zmienił decyzję: nie ma rzutu karnego.

22:22

77. minuta - Sędzia podyktował rzut karny dla Belgów.

22:08

64. minuta - Na boisku melduje się Gareth Bale.

21:54

50. minuta - 2:1! Moore celnie strzela głową po dośrodkowaniu Johnsona!

21:52

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

21:34

Do przerwy bez niespodzianek - Belgowie pewnie prowadzą z Walią 2:0.

21:26

37. minuta - 2:0! Kevin De Bruyne świetnie zastawił piłkę przed rywalem, zagrał piłkę wzdłuż pola karnego, a formalności dopełnił Michy Batshuayi.

21:21

33. minuta - Kolejna zmarnowana szansa przez Belgów, tym razem bliski szczęścia był Eden Hazard.

21:15

27. minuta - Kevin De Bruyne był o krok od gola na 2:0, lecz piłka po jego strzale uderzyła w słupek.

21:02

15. minuta - Belgowie byli bliscy podwojenia prowadzenia. Youri Tielemans nie trafił czysto w piłkę w polu karnym.

20:58

10. minuta - 1:0 dla Belgii! Kevin De Bruyne oddał precyzyjny strzał lewą nogą ze skraju pola karnego.

20:46

Oba zespoły są już gotowe do gry.

20:43

Grupowi rywale Polaków są już na boisku, Toby Alderweireld odbiera wyróżnienie za 120. występ w barwach reprezentacji Belgii.