Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR
Michał Chodurski 01.02.2011

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie rozwiązana?

Platforma Obywatelska zastanawia się nad nieprzyjęciem sprawozdania z działalności KRRiT, co równałoby się z jej rozwiązaniem.
Jan DworakJan Dworakfot. W. Kusiński PR
Posłuchaj
  • Przewodniczący KRRiTV Jan Dworak
Czytaj także

Rada miałaby być rozwiązana z powodu niewyłonienia nowych rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia - dowiedziała sie IAR.

KRRiT nie może dojść do kompromisu w sprawie stanowisk w nowych radach nadzorczych od grudnia zeszłego roku.

Krajowa Rada musi złożyć sprawozdanie do końca marca. Przewodniczacy KRRiTV Jan Dworak ma nadzieję, że uda się wcześniej wybrać rady nadzorcze mediów publicznych.

Dworak nie chce też komentować medialnych spekulacji o sporach wewnątrz KRRiTV, między jej członkami powiązanymi z PO i lewicą, dotyczacych obsady rad nadzorczych mediów publicznych.

Dworak twierdzi, że proces wyłaniania rad nadzorczych posuwa się do przodu.

Kadencje członków KRRiT wygasłyby, gdyby sprawozdanie z działalności KRRiT za 2010 rok odrzuciły Sejm i Senat oraz potwierdził to prezydent.

Taka sytuacja jak dotąd miała miejsce tylko raz - w efekcie powołano obecny skład KRRiT. Dopóki Krajowa Rada nie dokona wyboru nowych rad nadzorczych w telewizji publicznej i Polskim Radiu, a te nie przeprowadzą konkursów na nowe zarządy tych spółek, mediami publicznymi zarządzać będą obecne władze, których kadencje wygasły we wrześniu.

IAR/mch