PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 08.11.2022

Puchar Polski: KKS Kalisz pierwszym ćwierćfinalistą! Górnik Zabrze odpada po rzutach karnych

KKS 1925 Kalisz po rzutach karnych awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski, odprawiając Górnika Zabrze (3:3, k. 5:3). Wcześniej drugoligowiec wyeliminował z rozgrywek między innymi ekstraklasowy Widzew Łódź.

Zespół z Kalisza po ostatnim triumfie nad Olimpią Elbląg i awansie do 1/8 finału Pucharu Polski nie zwalnia tempa. "Duma Kalisza" tym razem na warsztat wzięła kolejną drużynę z Ekstraklasy - Górnika Zabrze.

KKS 1925 Kalisz w ćwierćfinale Pucharu Polski. Górnik Zabrze wyeliminowany

Już w 9. minucie meczu wynik otworzył Nikodem Zawistowski, który mocnym uderzeniem nie dał większych szans Danielowi Bielicy. Kilka minut później goście mogli stracić kolejnego gola, ale strzał i dobitka Nestor Gordillo zostały zablokowane.

Drugą połowę od mocnego wejścia rozpoczęli gospodarze. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Gordillo, który podwyższył prowadzenie na 2:0.

Szczęście kaliszan nie trwało jednak długo. Kontaktową bramkę cztery minut później zdobył dla zabrzan Arkadiusz Paluszek, zachowując Górnikowi szanse na walkę o awans do ćwierćfinału PP.

"Trójkolorowi" wyraźnie przycisnęli drugoligowca, co poskutkowało na kwadrans przed końcem. Piłkę otrzymał Piotr Krawczyk, który znalazł się w polu karnym rywali i nie miał większych problemów z pokonaniem Mateusza Górskiego.

Do sensacji doszło w doliczonym czasie gry po świetnej kontrze piłkarzy KKS Kalisz. Gola strzelił Mateusz Wysokiński, jednak nie był to koniec emocji w tym meczu.

Tuż po rozpoczęciu ze środka boiska zabrzanie ruszyli na bramkę kaliszan. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Słoweniec Amadej Marosa, doprowadzając do remisu.

00:25 KKS Kalisz.mp3 KKS 1925 Kalisz - Górnik Zabrze. Mówi trener gospodarzy Bartosz Tarachulski (IAR)

Górnik odpada po karnych

Dogrywka w Kaliszu nie przyniosła rozstrzygnięcia. By wyłonić pierwszego ćwierćfinalistę Pucharu Polski, potrzebne były rzuty karne. Tutaj lepsi okazali się podopieczni Bartosza Tarchulskiego. Jedenastki nie wykorzystał zdobywca bramki dla zabrzan Marosa.

Spotkania tej fazy rozgrywek potrwają do 10 listopada.

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Tytułu broni Raków Częstochowa, który wygrał również w 2021 roku.

Pula nagród wynosi 10 milionów złotych, z czego połowę zgarnie triumfator rozgrywek.

KKS 1925 Kalisz - Górnik Zabrze 3:3 (1:0) k. 5:3

Bramki: N. Zawistowski - 9, N. Gordillo - 57, A. Paluszek - 61, P. Krawczyk - 73, M. Wysokiński - 90+2, A. Marosa - 90+3

SędziaPatryk Gryckiewicz (Toruń)

KKS: Górski - Borecki, Gawlik, Giel, Gordillo, Kendzia, Lipkowski, Łuszkiewicz, Smoliński, Wysokiński, Zawistowski

Górnik: Bielica - Bergstrom, Janża, Jules, Okunuki, Pacheco, Paluszek, Podolski, Szcześniak, Włodarczyk, Wojtuszek