PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 10.11.2022

MŚ Katar 2022: Meksyk pokazał moc przed mundialem. Rywale Polaków rozbili Irak

Piłkarze Meksyku, którzy będą pierwszymi rywalami reprezentacji Polski w grupie C mistrzostw świata, wysoko wygrali mecz sparingowy w hiszpańskiej Gironie. "El Tri" pokonali w środowy wieczór Irak aż 4:0.
  • Już 22 listopada Meksyk będzie rywalem reprezentacji Polski w meczu mistrzostw świata
  • W środowy wieczór piłkarze z Ameryki Północnej nie mieli żadnych problemów z odniesieniem zwycięstwa

Dla podopiecznych Gerardo Martino to druga wygrana w ostatnich czterech meczach. Choć Irak nie jest przeciwnikiem z najwyższej półki, Meksykanom trzeba oddać, że wygrali z niżej notowanym rywalem bardzo pewnie.

Trzeba też pamiętać, że drużyna z Ameryki Północnej zagrała bez swoich liderów, takich jak Hirving Lozano, Andres Guardado czy Raul Jimenez, których europejskie drużyny nie mają jeszcze ligowej przerwy.

Cztery gole i pewna wygrana. Irak bez szans

"El Tri" prowadzili już w czwartej minucie, gdy podanie Jesusa Gallardo na bramkę zamienił Alexis Vega. Meksyk zdecydowanie przeważał, posiadając piłkę niemal przez 80 procent czasu pierwszej połowy. Na kolejne bramki trzeba było jednak poczekać do drugiej części gry.

W 48. minucie rezerwowy Uriel Antuna odegrał z prawego skrzydła, a inny zmiennik Rogelio Funes Mori z najbliższej odległości wykończył jego dośrodkowanie.

Irakijczycy nie tylko byli słabsi o dwie klasy od rywali, ale także popełniali szkolne błędy. Tak było w 67. minucie, gdy Ali Atiyah za krótko wybijał piłkę głową. Futbolówka spadła pod nogi Gallardo, a ten popisał się pięknym uderzeniem, podwyższając rezultat.

Wynik ustalił Antuna, który w doliczonym czasie gry wykorzystał rzut karny.

Meksyk grupowym rywalem Polski

Reprezentacja Meksyku przebywa obecnie na zgrupowaniu w Gironie. Kolejny sparing "El Tri" również rozegrają w Gironie. 16 listopada ich rywalami będą Szwedzi.

Meksyk będzie pierwszym rywalem reprezentacji Polski na zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze. Mecz zaplanowano na 22 listopada. W grupie C znalazły się także drużyny narodowe Argentyny i Arabii Saudyjskiej.

Meksyk - Irak 4:0 (1:0).

Bramki: Alexis Vega (4), Rogelio Funes Mori (48), Jesus Gallardo (67), Uriel Antuna (90+2-karny).