PolskieRadio24.pl
Jan Kosewski 21.11.2022

Katar 2022: gospodarze nie polubili futbolu. Smutne obrazki trybun na meczu Katar - Ekwador

Katar przegrał z Ekwadorem 0:2 w meczu otwarcia, stając się pierwszym gospodarzem mundialu, który odniósł porażkę na inaugurację mistrzostw świata. To nie spodobało się kibicom, którzy postanowili przedwcześnie opuścić trybuny stadionu Al Bayt.

Polskie Radio - Oficjalny Nadawca Radiowy mistrzostw świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze będą nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022 <<<

Totalna dominacja Ekwadoru w pierwszej połowie

Katarczycy z pewnością inaczej wyobrażali sobie inaugurację wielkiego święta futbolu. Ekwadorczycy od pierwszego gwizdka ruszyli do zdecydowanego ataku i już w 3. minucie do siatki Kataru po zamieszaniu w polu karnym trafił Valencia, ale jego gol został anulowany po analizie VAR, która wykazała minimalnego spalonego.

Było to jedynie odroczenie nieuniknionego wyroku. Napastnik Fenerbahce szybko „ustrzelił” dublet - w 16. minucie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na nim, a kwadrans później wykorzystał dobrą centrę z prawej flanki, którą wykończył efektowną główką.

Katarczycy nie wytrzymali. Szokujące obrazki z Al Bayt Stadium

W drugiej połowie Ekwadorczycy skupili się na kontroli przebiegu meczu, a Katarczycy wciąż pozostawali bezradni. Taka sytuacja zebrała owoce w okolicach 70. minuty, bowiem znaczna część kibiców wygwizdała swoich idoli, po czym zaczęła opuszczać trybuny. Za jedną z bramek doping podtrzymywała zorganizowana grupa fanów gospodarzy, za drugą świetnie bawił się sektor z kibicami w żółtych koszulkach.

Katarczycy mają powody do zadowolenia, bowiem pod względem organizatorzy mają wiele powodów do zadowolenia, bowiem pod względem organizacyjnym wszystko wypadło co najmniej poprawnie. Nie zmienia to jednak faktu, że Katar to pierwszy gospodarz mundialu, który przegrał w meczu otwarcia.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez ESPN FC (@espnfc)

>>>Katar 2022: Ekwador zepsuł Katarczykom święto. Wyraźna porażka gospodarzy na otwarcie mundialu<<<

Reprezentacja Polski na MŚ Katar 2022. Kiedy i z kim zagra kadra?

W swoim pierwszym spotkaniu grupy C reprezentacja Polski zagra 22 listopada z Meksykiem (godz. 17.00 - Ad-Dauha). Cztery dni później Biało-Czerwoni zmierzą się z Arabią Saudyjską (14.00 - Ar-Rajjan), a 30 listopada - z Argentyną (20.00 - Ad-Dauha).

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. Tegoroczna rywalizacja będzie ostatnim mundialem, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju, w 2026 roku, o Puchar Świata FIFA zagra 48 reprezentacji narodowych.

Faza grupowa potrwa do 2 grudnia, 3-6 grudnia to terminy spotkań 1/8 finału, terminy ćwierćfinałów to 9-10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce - 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.