Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR / PAP
Katarzyna Karaś 07.12.2011

Próbny egzamin gimnazjalny. Część humanistyczna: arkusze

Dzisiaj w ponad 80 proc. gimnazjów w Polsce rozpoczęły się próbne egzaminy gimnazjalne.
Próbny egzamin gimnazjalny. Część humanistyczna: arkuszesxc.hu/cc
Posłuchaj
  • Dyrektor gimnazjum nr 6 w Rzeszowie, Stanisław Filarowski, o próbnych testach gimnazjalnych
Czytaj także

W środę na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie jako pierwszy dostali blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie go mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Po 45-minutowej przerwie gimnazjaliści przystąpili do bloku zadań z języka polskiego. Na rozwiązanie ich mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).

>>>PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2011/2012 - HISTORIA I WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE>>>

>>>PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 1011/2012 - JĘZYK POLSKI>>>

W czwartek gimnazjaliści napiszą kolejne dwa egzaminy - z matematyki i z przedmiotów przyrodniczych. W piątek czeka na nich ostatni test z języków obcych.

CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Próbny egzamin ma służyć uczniom i nauczycielom, wskazać, co uczniowie umieją dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować. Prace rozwiązane przez uczniów sprawdzą nauczyciele uczący ich w szkołach. W próbnym egzaminie biorą udział tylko zainteresowane szkoły. Udział w nim nie jest dla gimnazjów obowiązkowy.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

Próbny egzamin ma za zadanie pomóc szkołom także w oswojeniu się z nową sytuacją, jaką jest przerwa między rozwiązywaniem przez uczniów zadań z różnych przedmiotów. Szkoły muszą nauczyć się zagospodarowywać ten czas z korzyścią dla uczniów.

IAR, PAP, CKE, kk