Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Andrzej Gralewski 21.07.2014

Weiss sprawdza, co to znaczy czytelny podpis

Słuchacz pyta, czy instytucje mają prawo żądać od nas złożenia tzw. czytelnego podpisu na dokumentach. Jego zdaniem, wystarczy podpis, którego wzór znajduje się w naszym dowodzie osobistym. Janusz Weiss sprawdzał, jak jest z tym podpisem.
Weiss sprawdza, co to znaczy czytelny podpisEast News/Glow Images

W banku przekonują, że składanie podpisu czytelnego ma sens. Bo gdyby ktoś chciał podważyć np. umowę kredytową, to zawsze dokument z takim podpisem można dać do ekspertyzy grafologowi, który stwierdzi jego autentyczność. Podpis może być złożony nawet drukowanymi literami, ważne, aby był złożony osobiście w obecności przedstawiciela banku. I nie musi być taki sam, jak w dowodzie osobistym, bo tam bardzo często podpisy są nieczytelne.

Co na temat czytelnego podpisu mówi grafolog, jak postępowanie banków tłumaczy przedstawiciel Związku Banków Polskich i co na to wszystko prawnik? Posłuchaj całej audycji.

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

(ag, pg)