Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Jedynka
Sylwia Mróz 17.09.2015

Kiedy skończy się parkowanie na chodnikach?

- Powstają parkingi podziemne i wielopoziomowe, ale jeszcze przez długi czas będziemy mieli wiele samochodów i kłopot z ich parkowaniem w centrach miast - mówi prof. Barbara Rymsza z Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.
Posłuchaj
  • Janusz Weiss sprawdza kwestię parkowania samochodów na chodnikach (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Czytaj także

Słuchacz Jedynki zauważa, że w niewielu miastach w Europie dozwolone jest parkowanie samochodów na chodnikach, jak to ma miejsce w Polsce. Auta są pozostawiane na parkingach lub przeznaczonych do tego celu zatoczkach, zaś np. w Warszawie są one parkowane na chodnikach. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj także:
parkomaty warszawa free 663.jpg
Za parkowanie trzeba płacić, ale...

Tomasz Kunert z warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich wyjaśnia, że w polskich przepisach parkowanie na chodnikach jest dozwolone. - Na ulicach, które nie były w ostatnim czasie budowane, remontowane czy też nie są nowe, taki rodzaj parkowania pozostał - mówi pracownik urzędu miasta. Jak dodaje, część przeznaczona do pozostawianie auta jest wyraźnie oddzielona od przestrzeni dla pieszych, co można sprawdzić m.in. na takich stołecznych ulicach jak Świętokrzyska, Marszałkowska oraz w Al. Jerozolimskich.

Goście Janusza Weissa wyjaśnili z czego wynika duży problem z miejscami do parkowania w Warszawie i jaka jest alternatywa dla samochodów na chodnikach.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać

Prowadzi: Janusz Weiss

Goście: Tomasz Kunert (Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie), prof. Barbara Rymsza (Instytut Badawczy Dróg i Mostów)

Data emisji: 17.09.2015

Godzina emisji: 17.30

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adresweiss@polskieradio.pl.

sm/ag