Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
IAR / PAP
Katarzyna Walterska 21.08.2018

Spółki PGE Energia Ciepła podpisały porozumienie

Dziewięć spółek wchodzących w skład PGE Energia Ciepła S.A. podpisało porozumienie holdingowe, którego głównym celem jest integracja wszystkich podmiotów. Współpraca ma również przełożyć się na atrakcyjniejsze ceny dla klientów.
Posłuchaj
  • Wojciech Dąbrowski wyjaśnił, że ciepło sieciowe, które dostarcza spółka PGE Energia Ciepła jest ekologicznym i jednym z najtańszych źródeł ogrzewania/Informacyjna Agencja Radiowa
  • Prezes PGE Energia Ciepła o planowanym zakończeniu procesu połączenia PGE Energia Ciepła z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna/Informacyjna Agencja Radiowa
Czytaj także

PGE Energia Ciepła podpisała tzw. porozumienie generalne określające zasady współpracy ze swoimi 9 spółkami zależnymi: elektrociepłowniami - PGE Toruń, Zespołem Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja, Elektrociepłownią Zielona Góra, spółkami usługowymi: PGE Paliwa, PGE Ekoserwis, Zower, Torec, Utex-Serwis oraz spółką celową - PGE Gaz Toruń.

Prezes PGE Energia Ciepła Wojciech Dąbrowski powiedział, że porozumienie wzmocni pozycję spółki w ramach linii ciepłowniczej w Grupie Kapitałowej PGE, a także obniży koszty funkcjonowania.

Zaznaczył jednak, że zysk nie jest celem samym w sobie dla spółki. - Zakładamy cel swojej działalności długofalowo na wiele lat. Chcemy być firmą pierwszego wyboru, aby nasi klienci mieli do nas zaufanie i byli spokojni, że nie będą zaskakiwani horrendalnymi podwyżkami cen - mówił Wojciech Dąbrowski.

Wyjaśnił też, że ciepło sieciowe, które dostarcza spółka PGE Energia Ciepła jest ekologicznym i jednym z najtańszych źródeł ogrzewania.

- Daje komfort, a zarazem jest to ciepło najczystsze, bowiem w naszych instalacjach są zainstalowane najwyżej jakości urządzenia odpylające i usuwające ze spalin związki siarki oraz azotu. Nasza działalność wpisuje się w program „Czystsze Powietrze” propagowany przez rząd - wytłumaczył.

Prezes PGE Energia Ciepła wspomniał przy tym, że po planowanym zakończeniu procesu połączenia PGE Energia Ciepła z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (GiEK) od 2 stycznia 2019 roku spółka będzie posiadała 15 procent udziału na polskim rynku i obsługiwała około trzy miliony odbiorców. Zarazem będzie też największą firmą ciepłowniczą w Polsce i jedną z większych w Europie. 

PGE Energia Ciepła jest liderem ciepłownictwa w Grupie Kapitałowej PGE i działa na rynkach w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Krakowie, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Siechnicach i Rybniku. Spółka dostarcza ciepło do ogrzewania oraz w postaci ciepłej wody na potrzeby sanitarne.

IAR, PAP, NRG, kw