Marcin Nowak 11.02.2014

Soczi 2014: upadki zdominowały sprint, porażka biathlonistek

W Studiu Olimpijskim Trójki najwięcej uwagi poświęcono biegowi biathlonistek 10 km na dochodzenie. Po cichu liczono w tych zawodach na niespodziankę i medal dla Polski. Niestety nasze zawodniczki nie zbliżyły się do czołówki.
Monika Hojnisz podczas biegu biathlonowego w Soczi, fot. PAPGrzegorz MomotMonika Hojnisz podczas biegu biathlonowego w Soczi, fot. PAP/Grzegorz MomotPAP/Grzegorz Momot
  • Studio Olimpijskie Trójki - 4. dzień igrzysk: bieg 10 km na dochodzenie biathlonistek i sprinty (PR3)
  • Michał Gąsiorowski (PR3) - relacja ze sprintu kobiet i mężczyzn techniką dowolną
  • Tomasz Gorazdowski (PR3) podsumowuje bieg biathlonistek 10 km na dochodzenie

Białorusinka Daria Domraczewa zdobyła złoty medal igrzysk w Soczi w biathlonowym biegu na dochodzenie na 10 km. Kolejne miejsca na podium zajęły Norweżka Tora Berger oraz Słowenka Teja Gregorin. Najlepsza z Polek Monika Hojnisz była 19.

Prosto z Soczi bieg dla radiowej Trójki komentował Tomasz Gorazdowski, który w Studio Olimpijskim Trójki próbował odpowiedzieć na pytanie - czemu tak słabo zaprezentowały się w tym starcie Polki?

Wcześniej o medale walczono też w biegach narciarskich - sprincie techniką dowolną kobiet i mężczyzn. Norwegowie Maiken Caspersen Falla i Ola Vigen Hattestad zdobyli w nich złote medale. Rywalizację zdominowały upadki. Nie ustrzegła się go m.in. rodaczka zwycięzców - Marit Bjoergen.

Oba sprinty obserwował dziennikarz radiowy Trójki - Michał Gąsiorowski.

Zapraszamy do wysłuchania Studia Olimpijskiego Trójki z godziny 16.40.