PolskieRadio24.pl
Aneta Hołówek 10.11.2019

Bundesliga: jego wysokość Robert Lewandowski dwa razy rzucił Borussię na kolana. Seria "Lewego" trwa

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w rozgrywanym na Allianz Arena w Monachium "Der Klassiker", czyli starcia Bayern Monachium - Borussia Dortmund, w którym gospodarze pokonali 4:0 (1:0) ekipę z Dortmundu.
  • To był 125. pojedynek Bayernu Monachium z Borussią Dortmund w historii
  • Robert Lewandowski zdobywał bramki we wszystkich dotychczasowych meczach Bundesligi i Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020
  • Polak wpisał się na listę strzelców w 17. i 76. minucie spotkania

Lewandowski, który w przeszłości był zawodnikiem BVB, najpierw wpisał się na listę strzelców w 17. minucie uderzeniem głową, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Francuza Benjamina Pavarda. Prowadzenie podwyższył chwilę po przerwie Serge Gnabry.

Kwadrans przed końcem kapitan reprezentacji Polski rozegrał piłkę z Thomasem Muellerem i wykończył akcję strzałem z niewielkiej odległości. W 80. minucie do własnej siatki trafił były piłkarz Bayernu Mats Hummels, ustalając wynik na 4:0 dla gospodarzy.

"Lewy" bije rekordy

Lewandowski ma już 20 goli w ligowych starciach drużyn z Monachium i Dortmundu; żaden inny piłkarz tylu nie uzyskał. Ośmiokrotnie trafił do siatki w barwach BVB, a dla Bayernu, łącznie z sobotnimi, zdobył już 12 bramek.

Po tym zagraniu kibice wstali i bili brawa

W pierwszej połowie spotkania "Lewy" w jednej z akcji pokazał jak panuje nad piłką. Wydawało się, że podanie Kimmicha do Polaka było zbyt mocne, ale reprezentant Polski popisał się niesamowitym przyjęciem piłki. Następnie zdołał także dośrodkować, ale jego wrzutkę wybili obrońcy Borussii.

Gary Lineker pod wrażeniem skuteczności Polaka

"Nie trzeba mówić, że Robert Lewandowski strzelił gola w meczu z Borussią Dortmund i utrzymuje swoją absurdalną passę - w tym sezonie zdobywał bramki we wszystkich meczach Bayernu w Bundeslidze i Lidze Mistrzów. Po prostu szalone - napisał Lineker w mediach społecznościowch.

W zespole z Dortmundu całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek). Lewandowski w tym sezonie zdobył już w lidze 16 bramek.

W innych sobotnich meczach 11. kolejki, Mainz przegrało 2:3 (0:2) z Unionem Berlin z Rafałem Gikiewiczem, Schalke Gelsenkirchen zremisowało 3:3 (1:0) z Fortuną Düsseldorf z Dawidem Kownackim, Hertha Berlin przegrała z RB Lipsk 2:4 (1:2), a Paderborn uległ Augsburgowi 0:1 (0:1).
Liderem jest Borussia Moenchengladbach (22 pkt) o punkt przed RB Lipsk i Bayernem.