PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 07.06.2020

Ekstraklasa: Wisła Kraków - Legia Warszawa. Stołeczny zespół bliżej tytułu

W szlagierze 28. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Wisła Kraków 3:1. "Biała Gwiazda" postawiła się maszerującym po tytuł piłkarzom Alekandara Vukovicia tylko w pierwszej odsłonie tego spotkania.
  • Studio S-13 a w nim mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa, mecz komentują Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk (PR1) część 1..
  • Studio S-13, a w nim mecz Wisła Kraków - Legia Warszawa mecz komentują Filip Jastrzębski i Tomasz Kowalczyk (PR1) część 2.
  • Trener Wisły Artur Skowronek powiedział po spotkaniu (IAR)
  • Szkoleniowiec Legii Aleksandar Vuković tak podsumował ten mecz (IAR)
  • Vuković zadedykował zwycięstwo w Krakowie zmarłemu 1 czerwca Piotrowi Rockiemu (IAR)

Spotkania w audycji "Studio S-13" na antenie Programu 1 Polskiego Radia prowadzili Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

Przed laty pojedynki Legii z Wisłą czasem miały istotny wpływ na kształt górnej części tabeli. Tym razem tylko warszawianie, którzy zgromadzili przed tym spotkaniem 54 punkty, walczą o tytuł. "Biała Gwiazda" ma 31 pkt i jest dopiero na 13. pozycji.

Teraz mecze te wciąż mają swój prestiż, choć ostatnio obie drużyny mają odmienne cele. Tak samo jest w tym sezonie - wychodząca z kryzysu finansowego "Biała Gwiazda" myśli głównie o utrzymaniu, a legioniści mierzą w mistrzostwo kraju i jak na razie są na najlepszej drodze do tytułu.

Niedzielne starcie w pełni to potwierdziło, choć Wisła potrafiła postawić się przyjezdnym. Niestety dla jej kibiców, taki stan rzeczy trwał tylko do przerwy. W drugiej połowie podopieczni Aleksandara Vukovicia sprawiali już lepsze wrażenie, po dwóch bramkach Pekharta wyszli na prowadzenie, a decydującym trafieniem popisał się Gwilia.

Legia ma już osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Piastem Gliwice. Wisłę czeka zaś bardzo trudne zadanie, którym będzie pozostanie w Ekstraklasie.

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Łukasz Burliga (29), 1:1 Tomas Pekhart (57), 1:2 Tomas Pekhart (70-głową), 1:3 Walerian Gwilia (76).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Gieorgij Żukow. Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Tomas Pekhart.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Łukasz Burliga (81. Nikola Kuveljic), Lukas Klemenz, Rafał Janicki, Hebert - Dawid Szot, Vullnet Basha (81. Chuca), Gieorgij Żukow, Jakub Błaszczykowski, Rafał Boguski - Lubomir Tupta (65. Jean Carlos Silva).

Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Michał Karbownik - Paweł Wszołek, Domagoj Antolic, Andre Martins (46. Mateusz Cholewiak), Walerian Gwilia, Luquinhas (74. Luis Rocha) - Tomas Pekhart (85. Mateusz Wieteska).

Relacja:

90+ 4 min. - Koniec spotkania, Legia zwycięża, choć do przerwy miała naprawdę duże problemy.

90+2 min. - Kontra Legii, szczęścia próbował Cholewiak, ale Buchalik poradził sobie z tym strzałem.

90 min. - Hebert uderza głową, ale pewna interwencja golkipera Legii.

86 min. - Dobra akcja Wisły, Majecki musi odbijać piłkę, ale dobitka przelatuje nad bramką.

80 min. - Niestety dla kibiców Wisły, gol zostaje anulowany po konsultacji z VAR. Zawodnik gospodarzy zagrał piłkę ręką.

79 min. - Klemenz zdobywa kontaktowego gola! Niepewność obrońców Legii przywraca "Białej Gwieździe" nadzieję.

76 min. - Vesović przejął piłkę po prawej stronie boiska, pognał do przodu, a potem wyłożył piłkę do Gwilii. Gruzin nie miał problemów z pokonaniem Buchalika. Czy jest już po meczu?

73 min. - Ogromne zamieszanie w polu karnym Wisły, ale obrońcy ostatecznie wybijają piłkę na rzut rożny.

70 min. - Pekhart po raz drugi! Czech wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie i zrobił użytek ze swojego wzrostu, piłka po jego strzale głową wpada do siatki!

61 min. - Groźna kontra Wisły, ale strzał z linii pola karnego został zablokowany.

57 min. - Dobre rozegranie Legii i z bliska trafia Pekhart. Teraz mecz dla gości zaczyna się od początku.

53 min. - Błaszczykowski przejął piłkę i ruszył na bramkę Legii jeszcze z własnej połowy, ale nie zdołał urwać się obrońcom.

50 min. - Lewczuk próbował uderzenia głową, ale nie wygrał pojedynku z Klemensem. Legia naciska.

46 min. - Zaczynamy drugą część gry, w Legii jedna zmiana, Cholewiak wchodzi za Andre Martinsa.

45 min. - Przerwa. Wisła na prowadzeniu, Legia musi coś zmienić w swojej grze, jeśli chce myśleć tutaj o korzystnym wyniku.

45 min. - Najlepsza okazja gości w tym meczu. Luquinhas przyjął piłkę w polu karnym, ale uderzył nad poprzeczką.

42 min. - Kolejna akcja Legii kończy się dośrodkowaniem, i po raz kolejny piłkę pewnie chwyta Buchalik. Przyjezdni biją głową w mur.

35 min. - Legia ruszyła do ataków, gospodarze zaś oddają pole i skupiają się na obronie.

31 min. - Karbownik próbuje strzału w długi róg, ale piłka mija bramkę.

29 min. - Gol dla Wisły. Burliga dobrze odnalazł się po prawej stronie boiska i pokonał Majeckiego mierzonym uderzeniem.

27 min. - Boguski uderza, piłka rykoszetuje, ale Majecki zdołał odbić ten strzał.

25 min. - Dużo walki w środku pola, tym razem kończy się ona kornerem dla gości, ale defensywa Wisły radzi sobie z tym bez problemów.

18 min. - Wisła blisko szczęścia, ale w polu karnym zabrakło dokładności. Spore zamieszanie mogło zakończyć się celnym strzałem, a z tej odległości bramkarz nie miałby wiele do powiedzenia.

14 min. - Legia znów w ataku pozycyjnym, Błaszczykowski rusza z kontrą, ale jest nieprzepisowo zatrzymywany.

10 min. - Na razie rysuje się lekka przewaga zespołu ze stolicy, ale dotychczas większość dośrodkowań i podań przed polem karnym nie przynosi rezultatu.

6 min. - Tym razem stały fragment gry dla Wisły, ale po niezłym dośrodkowaniu Legia wychodzi obronną ręką z zagrożenia.

4 min. - Rzut rożny dla Legii, finalizuje go strzałem sprzed pola karnego Andre Martins, ale uderza daleko obok bramki.