PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 19.06.2020

Ekstraklasa: Zagłębie - ŁKS. Skromna wygrana lubinian, drużyna Stawowego coraz bliżej spadku

Piłkarze KGHM Zagłębie Lubin pokonali u siebie ŁKS Łódź 1:0 w meczu 31. kolejki Ekstraklasy. Obie drużyny rozpoczęły rywalizację w grupie spadkowej.
  • Liderem po fazie zasadniczej jest warszawska Legia
  • Tytułu broni Piast Gliwice
  • Wraz ze startem 31. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy na polskie stadiony wrócili kibice, ale w ograniczonej liczbie
Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

Od spotkania z czerwoną latarnią Ekstraklasy podopieczni Martina Seveli rozpoczęli zmagania w grupie spadkowej. Ciekawie mogło być już w 9. minucie meczu, kiedy piłkarze ŁKS-u Łódź mogli wyjść na prowadzenie po bramce Jakuba Wróbla. Jednak po analizie VAR sędzia Jarosław Przybył anulował gola, gdyż zawodnik łodzian faulował podczas w trakcie akcji, za co został ukarany żółtą kartką.

00:30 Stawowy.mp3 Trener ŁKS-u Wojciech Stawowy tłumaczył, że o wyniku zadecydowała słaba pierwsza połowa jego drużyny (IAR)

W odpowiedzi "Miedziowi" mogli otworzyć wynik meczu, ale po dośrodkowaniu minimalnie przestrzelił Bartosz Białek. Lubinianie przez większą część pierwszej połowy zdecydowanie przeważali, ale cały czas w bramce ŁKS-u dobrze spisywał się Arkadiusz Malarz.

Jeszcze pod koniec pierwszej części spotkania drugi żółty kartonik zobaczył Wróbel, przez co w konsekwencji podopieczni Wojciecha Stawowego musieli sobie radzić w dziesiątkę.

W 45. minucie składną akcję przeprowadzili gospodarze. Do Damjana Bohara zagrywała Sasa Zivec, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Malarza i wyprowadził "Miedziowych" na prowadzenie.

Już na początku drugiej odsłony meczu mogło być 2:0 po strzale Bartosza Kopacza, jednak dobrze interweniował Samuel Corral, z kolei później z linii bramkowej piłkę wybił Malarz. Piłkarze Zagłębia cały czas pozostawali w natarciu, z kolei ŁKS nie mógł wyjść z własnej połowy.

Mecz nie obfitował już w dużą ilość akcji ofensywny ze strony "Miedziowych". Gra przeniosła się do środkowej strefy boiska, ale wynik spotkania już się nie zmieniał. W samej końcówce łodzianie próbowali jeszcze kilka razy pokonać Dominika Hładuna, jednak bezskutecznie.

Komplet punktów został w Lubinie, z kolei podopieczni Wojciecha Stawowego zanotowali kolejną porażkę, która coraz bardziej przybliża ich do spadku.

W najbliższą niedzielę 21 czerwca o godz. 17.30, radiowa Jedynka ponownie zaprasza na kultowe, świętujące w tym roku 50-lecie piłkarskie „Studio S-13”. Gospodarzem audycji będzie Cezary Gurjew, a Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski będą relacjonować mecz Legia Warszawa – Śląsk Wrocław w ramach 31. kolejki.

Ekstraklasa: Legia - Śląsk. Trener wrocławian nie boi się lidera: będziemy chcieli wygrać w Warszawie

Ponadto zaplanowano kolejne relacje w Programie 1 Polskiego Radia: z 32. kolejki już w środę 24 czerwca (godz. 18.00-20.30) i 33. kolejki w sobotę 27 czerwca (godz. 17.30-20.00).​

W następnej kolejce KGHM Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z Arką Gdynia we wtorek 23 czerwca o godzinie 18.00. Tego samego dnia o godz. 20.30 ŁKS Łódź podejmie u siebie Górnik Zabrze.

31. kolejka Ekstraklasy:

KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 1:0 (1:0)

Bramki: D. Bohar - 45

Czerwona kartka: J. Wróbel - 39 (dwie żółte kartki)

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)

Zagłębie: Dominik Hładun - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Sasa Zivec (77. Filip Starzyński), Jewgienij Baszkirow, Łukasz Poręba (82. Jakub Tosik), Dejan Drazic (88. Patryk Szysz), Damjan Bohar - Bartosz Białek

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Maciej Dąbrowski, Carlos Moros Gracia, Adrian Klimczak - Pirulo (64. Antonio Dominguez), Dragoljub Srnic, Przemysław Sajdak (59. Adam Ratajczyk), Michał Trąbka - Jakub Wróbel, Samu Corral

Piast Gliwice - Lech Poznań (17.30)
Raków Częstochowa - Wisła Kraków (20.00)

21 czerwca, niedziela
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk (12.30)
Cracovia - Jagiellonia Białystok (15.00)
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (17.30)

Ekstraklasa: Vuković spokojny przed meczem ze Śląskiem. "Bardzo dobra sytuacja kadrowa Legii"