PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 21.06.2020

Ekstraklasa: Cracovia - Jagiellonia. Białostoczanie wygrali pod Wawelem, trwa zacięty bój o europejskie puchary

W drugim niedzielnym meczu grupy mistrzowskiej Ekstraklasy Cracovia przegrała u siebie z Jagiellonią Białystok 1:2. To już 13. porażka w sezonie podopiecznych Michała Probierza.
  • Liderem rozgrywek jest Legia Warszawa
  • Tytułu broni Piast Gliwice
  • Do końca sezonu pozostało siedem kolejek

W drugim niedzielnym meczu 31. kolejki Ekstraklasy Cracovia podejmowała u siebie Jagiellonię Białystok.

Na samym początku meczu to podopieczni Michała Probierza mogli otworzyć wynik po dobrej akcji Sergiu Hanci. Uderzenie Rumuna okazało się jednak minimalnie niecelne. Kilka minut później to gospodarze mogli strzelić gola, ale tym razem po stałym fragmencie gry Hanca trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Damiana Węglarza.

Białostoczanie byli ostrożni w kreowaniu sytuacji, jednak to oni wyszli na prowadzenie w 23. minucie meczu. Po dośrodkowaniu Martina Pospisila, piłka trafiła pod nogi Ivana Runje, który pewnym strzałem pokonał Michala Peskovicia.

Przed końcem pierwszej połowy "Jaga" mogła podwyższyć rezultat ale słupek uratował gospodarzy po mocnym uderzeniu z dystansu Macieja Makuszewskiego. Jeszcze przed przerwą nad stadionem w Krakowie spadła ulewa, która znacznie pogorszyła warunki gry.

Po zmianie stron już na samym początku piłka znalazła się w bramce Węglarza po uderzeniu Ołeksija Dytiatjewa. Jednak decyzją Szymona Marciniaka zawodnik "Pasów" był na spalonym.

Podopieczni Michała Probierza atakowali na bramkę Jagiellonii. Na ostatnie 20 minut przed końcem spotkania minimalnie przestrzelił Rafael Lopes. Kolejną akcję miał Ivan Fiolić, ale również nie znalazł drogi do siatki gości.

W odpowiedzi białostoczanie podwyższyli na 2:0 po golu Bartosza Bidy, który wykorzystał błąd Peskovicia, któremu futbolówka wypadła z rąk.

00:36 Probierz.mp3 Trener Cracovii Michał Probierz narzekał na skuteczność swoich piłkarzy (media klubowe - Cracovia)

Chwilę później niespodziewanie szybkiego gola strzeliła Cracovia. Tym razem Węglarza zdołał pokonać Lopes, który również wykorzystał błąd golkipera Jagiellonii.

Ostatecznie podopieczni Iwajło Petewa pokonali Cracovię i wciąż mają szansę na grę w kwalifikacjach do Ligi Europy.

W niedzielę 21 czerwca w radiowej Jedynce ponownie odbyło się kultowe, świętujące w tym roku 50-lecie piłkarskie „Studio S-13”. Gospodarzem audycji był Cezary Gurjew, a Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski relacjonowali mecz Legia Warszawa – Śląsk Wrocław w ramach 31. kolejki.

Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

Ponadto zaplanowano kolejne relacje w Programie 1 Polskiego Radia: z 32. kolejki już w środę 24 czerwca (godz. 18.00-20.30) i 33. kolejki w sobotę 27 czerwca (godz. 17.30-20.00).​

W następnej kolejce Cracovia zagra się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (25 czerwca, godz. 19.00). Z kolei Jagiellonia Białystok podejmie u siebie Legię Warszawa 24 czerwca o godz. 20.30.

00:25 Wdowiak.mp3 Pomocnik drużyny z Krakowa Mateusz Wdowiak żałował niewykorzystanych okazji (media klubowe - Cracovia)

31. kolejka Ekstraklasy:

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)

Bramki: I. Runje - 23, B. Bida - 74, R. Lopes - 76

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Cracovia: Michal Peskovic - Cornel Rapa (83. Michał Rakoczy), David Jablonsky, Ołeksij Dytiatjew, Kamil Pestka - Sergiu Hanca, Milan Dimun, Florian Loshaj (61. Mateusz Wdowiak), Pelle van Amersfoort, Thiago (68. Ivan Fiolic) - Rafael Lopes

Jagiellonia: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Andrej Kadlec - Martin Pospisil, Taras Romanczuk, Tomas Prikryl (79. Zoran Arsenic), Przemysław Mystkowski (72. Dawid Szymonowicz), Maciej Makuszewski (59. Bartosz Bida) - Jakov Puljic

2020-06-23:

Korona Kielce - Raków Częstochowa 18.00)
ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (20.30)
Wisła Kraków - Wisła Płock (20.30)
Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin (18.00)
2020-06-24:
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (18.00)
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (20.30)
Lech Poznań - Pogoń Szczecin (20.30)
2020-06-25:
Śląsk Wrocław - Cracovia (19.00)

00:33 Runje.mp3 Chorwacki obrońca zespołu z Białegostoku Ivan Runje chwalił grę swoich kolegów (media klubowe - Cracovia)