PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 23.06.2020

Ekstraklasa: Górnik Zabrze katem beniaminka. ŁKS Łódź pierwszym spadkowiczem

ŁKS Łódź przegrał u siebie z Górnikiem Zabrze 1:3 w meczu grupy spadkowej. Podopieczni Wojciecha Stawowego są pierwszą drużyną, która spadła z Ekstraklasy w sezonie 2019/2020.
  • W tabeli Ekstraklasy pewnie prowadzi warszawska Legia
  • Tytułu broni Piast Gliwice
  • Z ligi spadają trzy drużyny
Młodzi piłkarze Lecha złamali zasady izolacji. "Kolejorz" wyciągnie konsekwencje

Jeszcze przed spotkaniem z Górnikiem sytuacja Łódzkiego Klubu Sportowego była beznadziejna. Na dodatek we wcześniejszym meczu grupy spadkowej Arka Gdynia pokonała u siebie KGHM Zagłębie Lubin 3:2 i zwiększyła swoją przewagą nad drużyną Wojciecha Stawowego.

Od początku rywalizacji w Łodzi gospodarze grali wysokim pressingiem i chcieli jak najszybciej strzelić pierwszego gola.

Przez całą pierwszą połowę żadna z drużyn nie stworzyła sobie groźnej sytuacji pod bramką rywala. Podopieczni Marcina Brosza czekali na kontratak i błąd gospodarzy, ale nic z tego nie wynikało.

W końcówce w pole karne łodzian dośrodkowywał Erik Janża, a ostatni akcję zamykał Stawros Wasilandonopulos, który z pierwszej piłki uderzył na bramkę Arkadiusza Malarza, pokonując doświadczonego golkipera.

Druga odsłona to już koncert zabrzan. W 59. minucie w Giorgosa Giakoumakis w polu karnym faulował Malarz. Sędzia Tomasz Musiał upewnił się jeszcze analizą VAR i wskazał na jedenasty metr. Karnego na bramkę zamienił Igor Angulo.

Zaledwie kilka sekund później Giakoumakis podwyższył wynik na 3:0, po tym jak otrzymał podanie o Jesusa Jimeneza i kolejny raz skierował futbolówkę do siatki gospodarzy.

Na pięć minut przed końcem meczu honorową bramkę dla ŁKS-u Łódź zdobył Jan Sobociński. Do końca gry wynik nie uległ już zmianie.

ŁKS kończył mecz w dziesiątkę, po tym jak w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę otrzymał stoper łodzian Maciej Dąbrowski. Podopieczni Wojciecha Stawowego przegrali i jako pierwsi pożegnali się z Ekstraklasą.

Już w środę 24 czerwca (godz. 18.00-20.30) kolejne Studio S-13 w ramach 32. kolejki, a następne (33. kolejka) w sobotę 27 czerwca (godz. 17.30-20.00).​

Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

W poprzedniej kolejce na trybuny wrócili kibice. Wcześniej, z powodu pandemii, stadiony pozostawały puste. Zgodnie z rozporządzeniem rządu, na razie możliwe jest wypełnienie "nie więcej niż 25 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności".

32. kolejka Ekstraklasy:

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)

Bramki: S. Wasilandonopulos - 44, I. Angulo - 59 (rzut karny), G. Giakoumakis - 61, J. Sobociński - 85

Czerwona kartka: Maciej Dąbrowski - 90+3 (ŁKS Łódź)

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

ŁKS: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński - Pirulo, Ricardo Guima, Dragoljub Srnic (63. Michał Trąbka), Antonio Dominguez (63. Adam Ratajczyk), Maciej Wolski - Samu Corral (76. Jakub Wróbel)

Górnik: Martin Chudy - Stavros Vassilantonopoulos, Przemysław Wiśniewski, Michał Koj, Erik Janza - Erik Jirka (87. Piotr Krawczyk), Daniel Ściślak, Filip Bainovic, Jesus Jimenez - Georgios Giakoumakis, Igor Angulo (70. Adam Ryczkowski)