PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 14.07.2020

Ekstraklasa: Zagłębie - Wisła. "Biała Gwiazda" bezradna w Lubinie, kontuzja Turgemana

Piłkarze KGHM Zagłębie Lubin pokonali u siebie Wisłę Kraków 3:1 w meczu grupy spadkowej 36. kolejki Ekstraklasy. W 61. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Alon Turgeman, jeden z najbardziej wyróżniających się piłkarzy "Białej Gwiazdy" w ostatnich tygodniach.
  • W 35. kolejce rozgrywek tytuł mistrza Polski zapewniła sobie warszawska Legia
  • Z Ekstraklasą pożegnały się: ŁKS Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce
  • W lidze wciąż trwa walka o wicemistrzostwo
Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

Lepszego początku goście nie mogli sobie wymarzyć. Już w 9. minucie na prowadzenie wyszła krakowska Wisła, po bramce Alona Turgemana, który wykorzystał błąd bramkarza Zagłębia Kacpra Bieszczada.

Okazję do wyrównania miał Sasa Balić, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Mateusz Lis.

Chwilę później tuż przed polem karnym piłkę otrzymał Filip Starzyński, który uderzył na bramkę krakowian. Futbolówka po rykoszecie i odbiciu się od Łukasza Klemenza trafiła do siatki Wisły.

Zagłębie Lubin poszło za ciosem i atakowało bramkę "Białej Gwiazdy". Kilka minut przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższył Sasa Żivec, który z bliskiej odległości pokonał Lisa. Podwyższyć rezultat mógł jeszcze Damjan Bohar, ale tym razem bardzo dobrze zachował się golkiper Wisły.

Po zmianie stron Wisła mogła strzelić gola kontaktowego. Okazję miał Turgeman, ale dobrze interweniował Bieszczad.

Podopieczni Martina Seveli nie zamierzali rezygnować ze zdobywania kolejnych bramek. W 57. minucie po stałym fragmencie gry Starzyński zagrywał do Łukasza Poręby, który z bliskiej odległości nie dał szans Lisowi.

00:21 Sevela.mp3 Trener gospodarzy Martin Sevela po spotkaniu był zadowolony. Przy okazji podziękował trzem piłkarzom, dla których był to ostatni mecz w Lubinie w koszulce Zagłębia (media klubowe Zagłębie Lubin)

W 61. minucie po jednej z akcji Wisły na murawę upadł Turgeman. Dwukrotny reprezentant Izraela doznał urazu i musiał opuścić boisko. Do końca rezultat nie uległ zmianie.

W ostatniej kolejce Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (sobota, 18 lipca), z kolei tego samego dnia Wisła Kraków podejmie u siebie Arkę Gdynia. Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17.30.

36. kolejka Ekstraklasy:

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 3:1 (2:1)

Bramki: A. Turgeman - 9, F. Starzyński - 31, S. Żivec - 39, Ł. Poręba - 57

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

KGHM: Kacper Bieszczad - Alan Czerwiński, Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balic - Damjan Bohar, Łukasz Poręba (85. Jakub Tosik), Jewgienij Baszkirow (89. Kamil Kruk), Filip Starzyński, Sasa Zivec (82. Bartosz Białek) - Patryk Szysz

Wisła: Mateusz Lis - David Niepsuj, Marcin Wasilewski, Lukas Klemenz, Maciej Sadlok - Kamil Wojtkowski, Rafał Boguski, Vullnet Basha (46. Damian Pawłowski), Nikola Kuveljic, Lubomir Tupta (82. Dawid Szot) - Alon Turgeman (62. Aleksander Buksa)

00:30 Skowronek.mp3 Trener Wisły Artur Skowronek docenił grę rywala - dużo lepszą niż jego drużyny (media klubowe Zagłębie Lubin)

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 36 6 6 24 33-66 24 -33 - spadek
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decyduje wyższa lokata po sezonie zasadniczym

Mecze w następnej kolejce

2020-07-18:
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin (17.30)
Korona Kielce - ŁKS Łódź (17.30)
Raków Częstochowa - Wisła Płock (17.30)
Wisła Kraków - Arka Gdynia (17.30)
2020-07-19:
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok (17.30)
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin (17.30)
Piast Gliwice - Cracovia (17.30)
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (17.30)

Mecze Ekstraklasy w Studiu S-13. Na kolejną kultową audycję zapraszamy w środę 15 lipca od godziny 20.30.