Mateusz Brożyna 20.07.2020

Serie A: cztery bramki w Rzymie. AS Roma w ostatnich minutach traci zwycięstwo z Interem

Piłkarze Interu Mediolan zremisowali w Rzymie z Romą 2:2 (1:1) w rozegranym późnym wieczorem meczu 34. kolejki włoskiej Serie A. Ekipa z Mediolanu zachowała dzięki temu pozycję wicelidera.
  • Inter ma 72 punkty i traci 5 pkt. do prowadzącego Juventusu, który dziś, w szlagierze 34. kolejki podejmuje czwarte w tabeli Lazio. Ekipa z Rzymu ma 69 pkt. i jest gorsza o 2 pkt. od trzeciej Atalanty Bergamo. Roma na 5. miejscu z dorobkiem 58 pkt.
  • W strefie spadkowej Serie A są: Lecce (29 pkt.), Brescia (24 pkt.) i zdegradowane już SPAL Ferrara (19 pkt.)

Remis Interowi uratował napastnik reprezentacji Belgii Romelu Lukaku, który w 88. minucie pewnym strzałem przy słupku wykorzystał rzut karny.

Rumuńskie media: koronawirus w CFR Cluj. Grzegorz Sandomierski jednym z zakażonych

Wcześniej gole dla rzymian strzelili Leonardo Spinazzola i Henrich Mchitarjan, a dla Interu - Stefan de Vrij.

W tabeli mediolańczycy mają 72 punkty i tracą pięć do Juventusu, który w poniedziałek w szlagierze 34. kolejki podejmie czwarte w tabeli Lazio Rzym.

Szansy awansu na drugie miejsce nie wykorzystała trzecia obecnie Atalanta - drużyna z Bergamo w sobotę zremisowała na wyjeździe z Veroną 1:1.

Powody do radości miał w niedzielę Arkadiusz Milik. Polski napastnik zdobył bramkę dla Napoli w wygranym 2:1 meczu z Udinese. To 11. trafienie 26-letniego piłkarza w tym sezonie Serie A.

Samobójczego gola uzyskał natomiast Bartosz Bereszyński, ale jego Sampdoria Genua pokonała na wyjeździe Parmę 3:2.

W niedzielę po porażce wyjazdowej z Brescią 1:2 stało się jasne, że szans na utrzymanie nie ma już zajmujące ostatnią lokatę "polskie" SPAL. Całe spotkanie w barwach gości rozegrali Thiago Cionek, Arkadiusz Reca i Bartosz Salamon.

Ekipa z Ferrary w ośmiu meczach po przerwie koronawirusowej zdobyła tylko punkt.

Ekstraklasa: duński król strzelców panuje nad Wisłą. Gytkjaer efektownie skończył sezon