PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 14.08.2020

Liga Mistrzów: Barcelona upokorzona w Lizbonie. Lewandowski strzela, Bayern melduje się w półfinale

Bayernem Monachium rozgromił FC Barcelonę 8:2 w ćwierćfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów. W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wszystkie zespoły rywalizują w Lizbonie.
  • Finał odbędzie się 23 sierpnia na Estadio da Luz w Lizbonie
  • Z powodu pandemii władze zmieniły format rozgrywek LM. O awansie do następnej rundy decyduje tylko jeden mecz

We wcześniejszych ćwierćfinałach Paris Saint-Germain pokonał Atalantę Bergamo 2:1, z kolei zespół RB Lipsk uporał się z Atletico Madryt 2:1.

Liga Mistrzów: trener Barcelony porównał Lewandowskiego i Messiego. "Dobrze, że tacy gracze wyjdą na boisko"

Już  w drugiej minucie FC Barcelona wyszła z kontrą i mogła otworzyć wynik spotkania w Lizbonie. Piłka była skierowana do Messiego, ale w ostatniej chwili bardzo dobrze zachował się Manuel Neuer.

Odpowiedź Bawarczyków była natychmiastowa. Ivan Perisić dogrywał do Thomasa Mullera, który podał do Roberta Lewandowskiego, a ten odegrał Niemcowi, który pokonał Ter Stegena.

Radość monachijczyków nie trwała długo. Po jednej z akcji FC Barcelony błąd popełnił David Alaba, który podczas interwencji przypadkowo skierował piłkę do własnej siatki. Kilka sekund później ponownie zaatakowała "Duma Katalonii", tym razem w akcji sam na sam Suarez przegrał z Neuerem.

W 10. minucie ponownie zakotłowało się pod bramką Bayernu. W pole karne zagrywał Messi, a piłka odbiła się od słupka.

Messi coraz częściej zapuszczał się w pole karne Bayernu. Po jednej z akcji przymierzy, ale na posterunku był Neuer.

W 21. minucie skuteczną akcję przeprowadzili podopieczni Hansiego Flicka. W pole karne Barcelony przedarł się Perisić, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki Ter Stegena. Nie minęło kilka sekund jak Chorwat znalazł się w podobnej sytuacji, ale tym razem górą okazał się Niemiec.

Już w 27. minucie Bawarczycy prowadzili 3:1 po bramce Serge’a Gnabry’ego, który spokojnie przymierzył w kierunku dalszego słupka, nie dając większych szans golkiperowi FC Barcelony.

Koncert mistrza Niemiec trwał w najlepsze. Drugiego gola w tym meczu strzelił Muller, który otrzymał podanie od Joshuy Kimmicha i podwyższył wynik na 4:1.  Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Przed przerwą monachijczycy wyrobili solidną zaliczkę.

Po zmianie stron wicemistrz Hiszpanii ruszył do ataku. W 57. minucie Luis Suarez z bliskiej odległości pokonał Neuera, zmniejszając starty do Bayernu.

Szczęście Messiego i spółki nie trwało długo. Po świetnej akcji Alphonso Daviesa, piłkę w polu karnym otrzymał Kimmich, który pewnie skierował futbolówkę do siatki.

W 82. minucie bramki doczekał się Robert Lewandowski. Chwilę później ostatecznie były klub upokorzył Philippe Coutinho strzelając dwa gole i ustalając wynik na 8:2.

W sobotę Manchester City zagra z Olympique Lyon. Zwycięzca tego pojedynku zmierzy się z Bayernem.

W związku z pandemią oraz wynikającymi z niej opóźnieniami w rozgrywkach od 1/4 finału LM wszystkie zespoły rywalizują w stolicy Portugalii i rozgrywają tylko jedno spotkanie, a nie mecz i rewanż, jak dotychczas.

Z powodu pandemii zmieniono formułę rozgrywek. Ćwierćfinały, półfinały i finał rozgrywane są w Lizbonie. O awansie do następnej rundy decyduje tylko jeden mecz.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 23 sierpnia o godz. 21 na Estadio da Luz w Lizbonie.

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów:

FC Barcelona - Bayern Monachium 2:8 (1:4)

Bramki: T. Muller - 4, 31, D. Alaba - 7 (gol samobójczy), I. Perisić - 21, S. Gnabry - 27, L. Suarez - 57, J. Kimmich - 63, R. Lewandowski - 82, P. Coutinho - 85, 89

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia)

Barcelona: Ter Stegen - Semedo, Pique, Lenglet, Alba - Busquets, Roberto, De Jong, Vidal - Messi, Suarez

Bayern: Neuer - Kimmich, Boateng, Alaba, Davies - Goretzka, Thiago - Perisić, Muller, Gnabry - Lewandowski