PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 27.08.2020

Liga Europy: Malmoe FF - Cracovia. Niespodzianki nie było, "Pasy" odpadły z rozgrywek

Cracovia przegrała w Szwecji z Malmoe FF (2:0) w meczu 1. rundy eliminacji Lig Europy i odpadła z rozgrywek. W innych spotkaniach tej fazy Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Dynamo Mińsk (2:0), z kolei Lech Poznań o godz. 21 zmierzy się u siebie z łotewską FK Valmierą.
  • Finał edycji LE 2020/2021 ma się odbyć w Gdańsku
  • Tytułu broni hiszpańska Sevilla
  • W 3. rundzie eliminacji LE zagra również Legia Warszawa, która odpadła z kwalifikacji do Ligi Mistrzów, przegrywając u siebie z Omonią Nikozja (0:2)

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 cała rywalizacja o awans do fazy grupowej będzie rozstrzygana w pojedynczych spotkaniach, a nie systemem mecz i rewanż.

Liga Narodów: problemy Francuzów. Pogba zakażony koronawirusem

Źle ułożył się początek spotkania dla podopiecznych trenera Probierza. W 1. minucie bramkę dla Malmoe zdobył Berget, który szybko otworzył wynik rywalizacji.

Piłkarze Cracovii od razu szukali okazji do wyrównania, ale Szwedzi skutecznie odpierali ataki gości.
Gospodarze cały czas konstruowali ataki pod bramkę krakowian. Kolejną okazję miał Berget, ale piłka minimalnie przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Hrosso.

W 22. minucie dyspozycję golkipera Cracovii z dystansu sprawdził Christiansen, ale na posterunku był Hrosso.

W odpowiedzi próbował Helik, ale był faulowany tuż przed polem karnym gospodarzy. Ze stałego fragmentu uderzał Alvarez, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Zespół Malmoe częściej posiadał piłkę, umiejętnie gospodarując czasem. Cracovia próbowała atakować, ale nic z tego nie wynikało.

Tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę Szwedzi przeprowadzili zabójczą kontrę. Akcję uruchomił Christiansen, który podawał do Thelina, a ten wyłożył futbolówkę Rieksowi, który umieścił ją w siatce przyjezdnych.

Po zmianie stron "Pasy" szukały swojej okazji by strzelić gola kontaktowego. Z dystansu uderzał Dimun, ale dobrze interweniował Johansson. W odpowiedzi gospodarze mogli już ostatecznie rozstrzygnąć losy meczu. Ponownie Cracovię przed utratą bramki uratował Hrosso.

00:24 Bednarz Cracovia.mp3 Bednarz tak komentuje porażkę popularnych "Pasów" (IAR)

Na kwadrans przed końcem meczu piękną bramkę z dystansu mógł zdobyć Hanca, ale futbolówka minęła poprzeczkę Malmoe.

Ostatecznie Cracovia przegrała z Malmoe FF i odpadła z dalszej rywalizacji o fazę grupową Ligi Europy.

We wcześniejszym czwartkowym spotkaniu eliminacji LE Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Dynamo Mińsk 2:0. O godz. 21 Lech Poznań podejmie u siebie łotewski zespół FK Valmiera.

Aby awansować do fazy grupowej, trzeba pokonać cztery rundy eliminacji. Finał Ligi Europy sezonu 2020/2021 ma się odbyć w Gdańsku.