Paweł Majewski 22.09.2020

Serie A: popis Zlatana Ibrahimovicia. Milan zwycięski na inaugurację sezonu

Milan pokonał na San Siro Bolognę 2:0 w poniedziałkowym meczu 1. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Bramki gości bronił Łukasz Skorupski. Polaka dwukrotnie pokonał Szwed Zlatan Ibrahimovic.
  • Licząc poprzedni sezon, mecz z Bologną był dla mediolańczyków trzynastym z rzędu bez porażki
  • Ibrahimović zdobył swoje bramki numer 133 i 134 w Serie A
Serie A: Arkadiusz Milik został na lodzie? Juventus zmienił plany

"Rossoneri" kontynuują świetną passę zapoczątkowaną po przerwie w rozgrywkach spowodowanej pandemią koronawirusa. W poprzednim sezonie po powrocie na boiska w czerwcu nie przegrali żadnego z 12 spotkań. Teraz przedłużyli ligową serię do 13 meczów bez porażki.

Popis "Ibry"

W 35. minucie Szwed najwyżej wyskoczył do piłki w polu karnym i zaskoczył Skorupskiego uderzeniem głową. Z kolei pięć minut po przerwie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Riccardo Orsoliniego na algierskim pomocniku gospodarzy Ismaelu Bennacerze.

Były to 133. i 134. trafienia prawie 39-letniego "Ibry" w Serie A. Jest ósmym najskuteczniejszym zawodnikiem zagranicznym w historii ligi włoskiej. Co ciekawe, przed nim w tej klasyfikacji jest dwóch jego rodaków, w tym wielki poprzednik w Milanie Gunnar Nordahl, który z dorobkiem 224 goli w ogólnym zestawieniu jest trzeci i ustępuje tylko Silvio Pioli - 267 i Francesco Tottiemu - 250.

Sezon rozpoczęty

W inauguracyjny weekend rozegrano tylko siedem z 10 spotkań 1. kolejki. Trzy - m.in. dwa z udziałem beniaminków - przełożono ze względu na krótką przerwę po zakończeniu poprzedniego sezonu Serie B oraz grę Atalanty i Interu w sierpniowych turniejach kończących rywalizację w Lidze Mistrzów oraz w Lidze Europy.