Mateusz Brożyna 26.09.2020

Serie A: świetny początek Benevento. Debiut Glika w meczu z Sampdorią Bereszyńskiego

Piłkarze Sampdorii przegrali z Benevento 2:3 (2:1) w meczu 2. kolejki włoskiej Serie A. Bramki dla gospodarzy zdobyli Fabio Quagliarella (8') i reprezentant Gambii Omar Colley (18'). Dwa gole dla gości strzelił Luca Caldirola (33', 72'), a jedno trafienie dołożył Gaetano Letizia (88'). Cały mecz w zespole z Genui rozegrał Bartosz Bereszyński, a w podstawowym składzie Benevento znalazł się Kamil Glik.
  • W innym spotkaniu Cagliari Calcio uległo Lazio 0:2 (0:1) po bramkach Manuela Lazzariego (4') i Ciro Immobile (74'). Od 1. minuty w drużynie z Sardynii wystąpił Sebastian Walukiewicz
  • We wcześniej rozegranym meczu Torino przegrało z Atalantą 2:4 (2:3). O 20.45 Inter Mediolan podejmie Fiorentinę

Po 18 minutach Sampdoria prowadziła 2:0 dzięki bramkom Fabio Quagliarelli i Gambijczyka Omara Colleya. Jeszcze przed przerwą stratę zmniejszył Luca Caldirola, a w 72. minucie ten sam piłkarz doprowadził do remisu. Kwadrans później wynik ustalił Gaetano Letizia.

Zespół z Genui poniósł już drugą porażkę w tym sezonie. W inauguracyjnej kolejce uległ w Turynie broniącemu tytułu Juventusowi 0:3. Wówczas cały mecz w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem

Skutecznością nie przestaje zaskakiwać rewelacyjna w poprzednim sezonie Atalanta. Zespół z Bergamo zdobył w rozgrywkach 2019/20 aż 98 bramek - w pięciu najsilniejszych ligach lepsze pod tym względem były tylko drużyny Manchesteru City i Bayernu Monachium - i dotarł do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w której debiutował.

Rywalizację w tym sezonie Serie A rozpoczął od pokonania na wyjeździe Torino 4:2. Do 64. minuty w barwach gospodarzy wystąpił Karol Linetty.

Na stadionie rywala zwycięstwo odniosła także ekipa Lazio Rzym, która wygrała z Cagliari 2:0. Obrońcą klubu z Sycylii był od pierwszej do ostatniej minuty Sebastian Walukiewicz. Sprowadzony w czwartek z Interu Mediolan doświadczony Urugwajczyk Diego Godin był rezerwowym.

Na niedzielę planowane jest m.in. wyjazdowe spotkanie Juventusu z Romą (godz. 20.45). Z kolei o 15 Napoli, którego piłkarzami są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, miało grać u siebie z Genoą Filipa Jagiełły, ale mecz rozpocznie się z trzygodzinnym opóźnieniem, ponieważ u bramkarza gości Mattii Perina wykryto koronawirusa. Piłkarze Genoi musieli przejść dodatkowe testy i do Neapolu przyjadą dopiero w niedzielę rano, a nie w sobotni wieczór, jak pierwotnie planowano.

O 15 zmierzą się inne ekipy mające w kadrach polskich piłkarzy - Verona (Paweł Dawidowicz i Mariusz Stępiński) i Udinese (Łukasz Teodorczyk). O 18 Crotone Arkadiusza Recy podejmie AC Milan.