Mateusz Brożyna 12.05.2019

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin. Remis w Trójmieście, drużyna Stokowca odpada z walki o tytuł?

Lechia Gdańsk zremisowała z Zagłębiem Lubin 1:1 (0:1) w meczu kończącym 35. kolejkę piłkarskiej Ekstraklasy. Legia Warszawa zremisowała z Pogonią Szczecin i jest na drugim miejscu w tabeli, z kolei podopieczni Piotra Stokowca wciąż zajmują trzecią lokatę. Po wygranej z Jagiellonią Białystok liderem rozgrywek został Piast Gliwice.
  • Paweł Kątnik relacjonuje mecz Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin, cz. 1 (Przy Muzyce o Sporcie/Jedynka)

Lechia Gdańsk jako ostatni zespól z czołowej trójki Ekstraklasy przystępowała do swojego spotkania. W Trójmieście gospodarze podejmowali KGHM Zagłębie Lubin. Już w 11. minucie meczu Lukas Haraslin mógł dać prowadzenie drużynie Piotra Stokowca. Zawodnik Lechii potknął się w polu karnym rywala i po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Konrada Forenca.

Z czasem gra przeniosła się do środkowej strefy boiska, choć momentami wyraźnie naciskali gdańszczanie. Swojej szansy szukali też przyjezdni, jednak żadnej z drużyn nie udało się stworzyć stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Dobrą trójkową akcję w 27. minucie stworzyli piłkarze Lechii. Z kontrą ruszył Nalepa, który zagrywał do Mladenovicia, z kolei ten podawał do Kubickiego. 23-latek uderzał z 16 metra, ale piłka odbiła się od gracza Zagłębia i poleciała tuż nad poprzeczką.

Niespodziewanie na minutę przed końcem pierwszej części meczu wynik otworzył zawodnik "Miedziowych" Lubomir Guldan, który pokonał Dusana Kuciaka. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Starzyński, piłka spadła pod nogi Słowaka, a ten bez problemów skierował ją do siatki gdańszczan. Na przerwę triumfatorzy Pucharu Polski schodzili z jednobramkową stratą.

Od początku drugiej części meczu piłkarze Lechii zaczęli atakować zespół Zagłębia. Bardzo dobrą okazję gospodarze mieli po godzinie gry, kiedy ze stałego fragmentu próbował Mladenović. Interweniował Forenc, ale nie do końca skutecznie, jednak do piłki nie zdołał doskoczyć Haraslin.

W 77. minucie swoją szansę wykorzystał Mak, który otrzymał podanie od Lipskiego. Zawodnik "Biało-Zielonych" strzelił gola wyrównującego. Po bramce, zespół trenera Stokowca złapał wiatr w żagle i ruszył do ataku. Szybko mogli odpowiedzieć "Miedziowi". Kilka sekund po stracie gola, w polu karnym gdańszczan znalazł się Starzyński, ale jego uderzenie wybronił Kuciak.

Do końca regulaminowego czasu rezultat nie uległ zmianie. Lechia Gdańsk nie wykorzystała potyczki Legii Warszawa, która zremisowała u siebie z Pogonią Szczecin 1:1. Liderem rozgrywek został Piast Gliwice, który pokonał Jagiellonię Białystok 2:1. Gdańszczanie zajmują trzecie miejsce z czterema punktami straty do lidera i trzema do drugiej lokaty.