Paweł Gawlik 01.10.2010

Widzew wywozi punkt z Bytomia

Polonia Bytom zremisowała z Widzewem Łódź 2:2 w meczu 8. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. To czwarte z rzędu spotkanie bytomian bez porażki.
David Kobylik (Polonia Bytom) przedziera się przez obronę WidzewaDavid Kobylik (Polonia Bytom) przedziera się przez obronę Widzewafot. PAP

Po pierwszej połowie na stadionie w Bytomiu był remis, mimo iż Widzew miał więcej okazji do strzelenia gola. Na prowadzenie bardzo szybko wyszli gospodarze - już w 6. minucie Dariusz Jarecki podał do Miroslava Barcika, a ten pokonał obrońców Widzewa i wepchnął piłkę do bramki łodzian. Goście wyrównali w 29. minucie po strzale Bruno Felipe Pinheiro po dwójkowej akcji z Marcinem Robakiem.

Po przerwie znów aktywniejszy w ofensywie był Widzew, ale znów to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola. Tym razem Barcik zrewanżował się podaniem Jareckiemu, który strzałem głową spokojnie pokonał Macieja Mielcarza. W 71. minucie łodzianie mogli wyrównać po "główce" Darvydasa Sernasa, ale piłka minęła słupek bramki. Wyrównanie przyszło w 79. minucie, po asyście Dudu. W 88. minucie po raz kolejny Polonię od porazki uratował bramkarz Szymon Gasiński.

Po ośmiu meczach ligowych Widzew ma na koncie 11 punktów i zajmuje miejsce w środku tabeli. Z kolei Polonia Bytom zgormadziła na razie 9 punktów i sytuuje się w dolnych rejonach.

Po meczu powiedzieli:

Trener Widzewa Andrzej Kretek: Myślę, że to było ciekawe spotkanie. Obie drużyny chciały wygrać, kibice się na trybunach nie nudzili. Tak zdobyty punkt trzeba szanować. Czeka nas jeszcze sporo pracy, żebyśmy zaczęli wykorzystywać stwarzane sytuacje.

Trener Polonii Jurij Szatałow: Mecz mógł się podobać. Sporo było podbramkowych sytuacji z obu stron. My fatalnie zagraliśmy w defensywie. Punkt wywalczony w meczu z tak dobrym zespołem jest bardzo cenny. O sytuacji związanej z zatrzymaniem prezesa rozmawiałem z zawodnikami. Mówiłem im, że nas to bezpośrednio nie dotyczy i apelowałem o jak najlepsze przygotowanie się do meczu.

Prezes Polonii Damian Bartyla: Zaskoczenie kiedy zostałem zatrzymany było duże. Czuję się niewinny i mam nadzieję, że w trakcie toczącego się postępowania prokuratorskiego tę niewinnośc udowodnię. Nie mogę więcej mówić na temat pracy prokuratury, bo postępowanie objęte jest klauzulą tajności. Cieszę się z poparcia kibiców, którzy chyba po raz pierwszy od ośmiu lat skandowali na stadionie moje nazwisko.

Polonia Bytom - Widzew Łódź 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Miroslav Barcik (5), 1:1 Bruno Pinheiro (29), 2:1 Dariusz Jarecki (64-głową), 2:2 Piotr Grzelczak (79).

Żółte kartki: Polonia Bytom: Michal Hanek, Mateusz Żytko, Miroslav Barcik. Widzew Łódź: Rafał Grzelak.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 3 000.

Polonia Bytom: Szymon Gąsiński - Adrian Chomiuk, Michal Hanek, Mateusz Żytko, Arkadiusz Mysona - Miroslav Barcik, Szymon Sawala, David Kobylik, Marek Bazik (60. Blazej Vascak), Dariusz Jarecki (80. Marcin Radzewicz) - Clemence Matawu (60. Robert Wojsyk).

Widzew Łódź: Maciej Mielczarz - Łukasz Broź, Ugochukwu Ukah, Wojciech Szymanek, Dudu - Paul Grischok (65. Rafał Grzelak), Mindaugas Panka, Bruno Pinheiro, Piotr Grzelczak - Marcin Robak, Darvydas Sernas.