Paweł Klocek 12.03.2011

Polonia Bytom bliska niespodzianki

Piłkarze Korony Kielce zremisowali z Polonią Bytom 3:3 w meczu 18. kolejki Ekstraklasy. Po pierwszej połowie to goście prowadzili 2:0. W 20. minucie prowadzenie w meczu dał im Przemysław Trytko.
Piłkarz Polonii Bytom Dariusz Jarecki (C) w starciu z Marcinem PietrowskimPiłkarz Polonii Bytom Dariusz Jarecki (C) w starciu z Marcinem Pietrowskim fot. PAP/Adam Warżawa

Gospodarzy pogrążył Łukasz Tymiński, który zdobył gola do szatni - w ostatniej minucie pierwszej połowy.

Druga odsłona meczu miała już zupełnie inny przebieg. Już po trzech minutach od jej rozpoczęciu swojego 50. gola w Ekstraklasie zdobył Andrzej Niedzielan. Gospodarze wyraźnie ożywieni tą bramką atakowali dalej. To przyniosło skutek w 55. minucie, gdy na 2:2 wyrównał Sander Puri.

Losy meczu odmieniła czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy - Hernaniego. Otrzymał ją w 70. minucie, a już dwie minuty później goście wykorzystali liczebną przewagę i zdobyli gola. Jej autorem był Marcin Radzewicz.

Gospodarze nie poddali się jednak - w 78. minucie wyrównał Maciej Korzym. Ten sam zawodnik w ostatniej minucie spotkania otrzymał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. Gospodarze kończyli więc mecz w "9", ale wynik spotkania już się nie zmienił.

Po meczu powiedzieli:

Trener Korony Marcin Sasal: Mecz o dwóch obliczach. W pierwszej połowie klęska nasza; liczyłem, że dotrwamy do przerwy z jedną bramką straconą, aby porozmawiać i coś zmienić w grze, szczególnie w środku boiska. Po przerwie zawodnicy się obudzili, opanowali środek placu gry. Strzeliliśmy trzy gole, zespół podniósł się z tarapatów, jednak nie odnieśliśmy zwycięstwa. W ostatnich minutach mogliśmy wygrać, ale szanse miała też Polonia.

Trener Polonii Robert Góralczyk: Spotkanie ciekawe, dużo emocji, goli i sytuacji podbramkowych. Punkt cieszy, ale drugi raz gramy mecz, w którym przeciwnik osłabiony kadrowo na skutek kartek, strzela nam gola. Straciliśmy zwycięstwo. Szkoda.

Korona Kielce -Polonia Bytom 3:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Przemysław Trytko (19), 0:2 Łukasz Tymiński (44), 1:2 Andrzej Niedzielan (46), 2:2 Sander Puri (54), 2:3 Marcin Radzewicz (71), 3:3 Maciej Korzym (78).

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Hernani , Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Sander Puri (55. Maciej Korzym), Aleksandar Vukovic (46. Grzegorz Lech), Vlastimir Jovanovic, Paweł Sobolewski - Edi Andradina (74. Maciej Tataj), Andrzej Niedzielan.

Polonia Bytom: Seweryn Kiełpin - Adrian Chomiuk, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski, Krzysztof Król - Miroslav Barcik, Marcin Dziewulski, David Kobylik (78. Marek Bazik), Dariusz Jarecki (60. Marcin Radzewicz) - Przemysław Trytko (67. Robert Wojsyk), Łukasz Tymiński.

Żółta kartka - Korona Kielce: Paweł Golański, Maciej Korzym. Polonia Bytom: Mateusz Żytko. Czerwona kartka za drugą żółtą - Korona Kielce: Maciej Korzym (88). Czerwona kartka - Korona Kielce: Hernani (68-faul).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).