Marcin Nowak 23.04.2011

Bezbramkowy remis Lecha z Bełchatowem

Lech Poznań zremisował z GKS Bełchatów 0:0 mecz 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Lech od 13 lat nie potrafi wygrać z bełchatowianami na własnym stadionie.
Lech Poznań - GKS BełchatówLech Poznań - GKS Bełchatówfot. PAP/Marek Zakrzewski

Piłkarze obu drużyn nie potrafili zdobyć gola przez 90 minut. "Kolejorz" miał szansę na wskoczenie na podium tabeli Ekstraklasy, jednak po podziale punktów ma dwa punkty straty do trzeciej Lechii Gdańsk.

Piłkarze obu zespołów stworzyli kilka sytuacji, które przy większej precyzji mogły zakończyć się golami. Więcej groźnych akcji przeprowadzili gospodarze - w pierwszej połowie strzelali między innymi kilkakrotnie Semir Stilić, Jacek Kiełb oraz Jakub Wilk, jednak Łukasz Sapela w bramce GKS spisywał się bez zarzutu.

Z drugiej strony najgroźniej uderzał w pierwszej połowie Szymon Sawala, jednak Grzegorz Wojtkowiak wybił pikę z linii bramkowej. Lech po 23 kolejkach ma na koncie 33 punkty. GKS Bełchatów ma 31 punktów, ale także wciąż zachowuje szanse na europejskie puchary.

Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów 0:0

Żółta kartka - PGE GKS Bełchatów: Maciej Mysiak.
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 17 441.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez - Jacek Kiełb (59. Jakub Wilk), Rafał Murawski, Semir Stilic, Dimitrije Injac, Siergiej Kriwiec (77. Mateusz Możdżeń) - Vojo Ubiparip (54. Artjoms Rudnevs).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Maciej Mysiak, Mate Lacic, Marcin Drzymont, Grzegorz Fonfara - Dawid Nowak, Grzegorz Baran, Paweł Komołow (78. Łukasz Bocian), Szymon Sawala, Mateusz Cetnarski (74. Marcus da Silva) - Marcin Żewłakow (88. Grzegorz Kuświk).