Paweł Klocek 10.05.2011

Ekstraklasa: Polonia pozbawiła Jagiellonię trenera

Polonia Warszawa pokonała Jagiellonię Białystok 2:0 w meczu 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Po meczu trener Jagiellonii podał się do dymisji.
Polonia Warszawa - Jagiellonia BiałystokPolonia Warszawa - Jagiellonia Białystok fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Kibice zgromadzeni przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie do 75. minuty nie zobaczyli gola. Jednak w kolejnych pięciu minutach piłka dwa razy wpadła do bramki. Pierwszy do siarki trafił Bruno Coutinho Martins(75. min.), a chwilę później rezultat podwyższył Artur Sobiech (82. min. ).

Ostatni kwadrans należał do Polonii, z kolei Jagiellonia wydawała się bezradna. Goście z Białegostoku kończyli mecz w dziesiątkę: W 89. minucie spotkania czerwoną kartką został ukarany Thiago Cionek.

Powiedzieli po meczu:

Jacek Zieliński, trener Polonii: To był nasz najlepszy mecz na wiosnę, graliśmy szybko, stworzyliśmy sporo okazji. Przy pierwszym golu sytuacja była sporna, ale ja jej dokładnie nie widziałem. Pytałem się Ebiego Smolarka - przyznał, że rzeczywiście piłka dotknęła go w rękę, jednak zagranie nie było celowe.

Michał Probierz, trener Jagiellonii: Przegraliśmy w dziwny sposób, ale nie chcę komentować sytuacji, po której straciliśmy bramkę. Podjąłem decyzję o dymisji. Dziękuję wszystkim w Białymstoku za współpracę przez ostatnie trzy lata. Życzę zawodnikom powodzenia w końcówce sezonu, już bez mojej osoby. Wierzę, że temu zespołowi uda się awansować do europejskich pucharów. Moje odejście jest chyba jedynym sposobem, żeby jakoś wpłynąć na drużynę. Bardzo cenię Jagiellonię, decyzję podejmuję dla dobra tego klubu.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Bruno Coutinho (75), 2:0 Artur Sobiech (82).

Żółta kartka - Polonia Warszawa: Adrian Mierzejewski, Paweł Wszołek. Jagiellonia Białystok: Luka Pejovic, Ermin Seratlic, Hermes, Mladen Kascelan, Grzegorz Sandomierski. Czerwona kartka - Jagiellonia Białystok: Thiago Cionek (88-faul).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 5 000.

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Jakub Tosik, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Maciej Sadlok - Bruno Coutinho, Łukasz Piątek, Andreu Mayoral, Adrian Mierzejewski (90+3. Paweł Wszołek) - Euzebiusz Smolarek (90+1. Tomasz Brzyski), Artur Sobiech (88. Daniel Gołębiewski).

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Andrius Skerla, Thiago Cionek, Luka Pejovic - Maciej Makuszewski (66. Tomasz Frankowski), Mladen Kascelan, Hermes (78. Jarosław Lato), Rafał Grzyb (66. Marcin Burkhardt), Tomasz Kupisz - Ermin Seratlic.