Paweł Klocek 11.05.2011

GKS Bełchatów podzielił punkty z Widzewem

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali z GKS-em Bełchatów 1:1 w meczu 26 kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Widzew Łódź - PGE GKS BełchatówWidzew Łódź - PGE GKS Bełchatów fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
  • Komentarze po meczu Widzewa z GKS Bełchatów

Gola dla Widzewa strzelił Piotr Grzelczak w 34 minucie, bramkę dla GKS-u zdobył Dawid Nowak w 84 minucie.

Po meczu powiedzieli:

Trener PGE GKS Maciej Bartoszek: Spotkanie przysporzyło nam wiele emocji. Dobrze zaczęliśmy. Przez dziesięć, piętnaście minut gra nam się układała, ale później wszystko się posypało. Straciliśmy gola i trzeba było szukać zmian. Dlatego jeszcze przed przerwą wprowadziłem do gry kolejnego zawodnika ofensywnego. Próbowaliśmy grać atakiem pozycyjnym i narażaliśmy się na kontry. W końcówce udało się wyrównać, jednak z podziału punktów z pewnością żadna ze stron się nie cieszy. Jeżeli chodzi o nieuznaną bramkę, to boczny arbiter mógł sygnalizować pozycję Kuświka, który był bliżej bramki, ale nie Nowaka, który na spalonym na pewno nie był.

Trener Widzewa Czesław Michniewicz: Dla nas to spotkanie w ofensywie zaczęło się dopiero w 20. minucie, gdy oddaliśmy pierwszy strzał. Później strzeliliśmy gola i mieliśmy wiele okazji po kontratakach, bo Bełchatów, co naturalne, gonił wynik. Byliśmy jednak nieskuteczni, a później Bełchatów wyrównał, po ładnej bramce Nowaka. Wynik na pewno nikogo nie cieszy i niczego w lidze do końca nie rozstrzyga.

Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Grzelczak (34), 1:1 Dawid Nowak (86).
Żółta kartka - Widzew Łódź: Łukasz Broź, Przemysław Oziębała. PGE GKS Bełchatów: Jacek Popek, Marcus da Silva, Dawid Nowak.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 6 500.

Widzew Łódź: Bartosz Kaniecki - Adrian Budka, Sebastian Madera, Jarosław Bieniuk, Dudu - Przemysław Oziębała, Łukasz Broź, Mindaugas Panka, Krzysztof Ostrowski (77. Prejuce Nakoulma) - Piotr Grzelczak, Darvydas Sernas (87. Nika Dżalamidze).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Marcin Drzymont, Mate Lacic, Jacek Popek - Tomasz Wróbel (56. Marcus Vinicius), Grzegorz Baran (43. Paweł Komołow), Maciej Mysiak, Mateusz Cetnarski, Maciej Małkowski (56. Grzegorz Kuświk) - Dawid Nowak.