Paweł Klocek 02.07.2011

Śląsk pokonał w mistrza Chorwacji

Śląsk pokonał w meczu sparingowym Dinamo Zagrzeb 2:1. Gole dla wicemistrzów Polski zdobyli Sebastian Dudek i Dariusz Pietrasiak.
Legia Warszawa - Śląsk WrocławLegia Warszawa - Śląsk Wrocław fot. Legia Warszawa

Mecz w Limbus był pierwszym dla podopiecznych Oresta Lenczyka podczas obozu w Chorwacji. Wrocławianie zostali rzuceni na głęboką wodę - od razu dostali wicemistrza kraju. I do hotelu powrócą z tarczą! W 25 minucie Dudek dostał piłkę od Szewczuka i sprytnymi zwodami wymanewrował bramkarza oraz obrońcę, po brazylijsku posyłając ją do siatki. Przed przerwą podwyższył Dariusz Pietrasiak. Z rożnego dośrodkowywał Madej, do główki skakał Wasiluk, lecz ta znalazła się ostatecznie pod nogami nowego defensora WKS-u, który z 10 metrów posłał ją między nogami bramkarza.

Po zmianie stron Chorwaci zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Mateo Kovacicia. Nie zdeprymowało to jednak Śląska, który grał swoją piłkę i wyprowadzał groźne kontry. Sytuacji sam na sam z Kelavą nie wykorzystał jednak Sobota, a po błędzie golkipera do pustej bramki nie trafił Diaz. Po chwili Argentyńczyk dwukrotnie starł się ze swoim rodakiem Cufré i obaj wylecieli z boiska. Wyrównać mógł jeszcze Sylvestr, lecz przegrał pojedynek z Kelemenem.

Śląsk Wrocław - Dinamo Zagrzeb 2-1 (2:0)

Bramki: Sebastian Dudek 25, Dariusz Pietrasiak 39 - Mateo Kovacić 48

Śląsk Wrocław: (I połowa) Marián Kelemen - Krzysztof Wołczek, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk, Przemysław Szuszkiewicz - Marek Gancarczyk, Mateusz Peroński (22 Antoni Łukasiewicz, 32 Mateusz Peroński), Sebastian Dudek, Łukasz Madej - Tomasz Szewczuk, Remigiusz Jezierski. (II połowa) Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Amir Spahić - Waldemar Sobota, Dariusz Sztylka (76 Mateusz Cetnarski), Rok Elsner, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong - Cristián Diaz.

Dinamo Zagrzeb: (I połowa) Ivan Kelava - Sime Vrsaljko, Leandro Cufre, Tonel, Luis Ibanez - Jerko Leko, Milan Badelj, Mehmed Alispahić, Sammir - Ivan Krstanović, Fatos Bećiraj. (II połowa) Ivan Kelava - Sime Vrsaljko (63 Domagoj Vida), Leandro Cufre, Tonel, Luis Ibanez - Mateo Kovacić, Jerko Leko (73 Arijan Ademi), Mathias Chago, Sammir - Jakub Sylvestr, Ivan Krstanović.