Paweł Klocek 13.08.2011

Odważna gra ŁKS-u nie wystarczyła na Polonię

Piłkarze Polonii Warszawa pokonali ŁKS Łódź 2:0 w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Trzeciego gola w sezonie strzelił Brazylijczyk Bruno.
Łukasz Trałka (L) i Bruno Coutinho (P) z Polonii WarszawaŁukasz Trałka (L) i Bruno Coutinho (P) z Polonii Warszawafot. PAP/Bartłomiej Zborowski
  • Trener ŁKS-u Dariusz Bratkowski powiedział, że jego zespół mógł się pokusić dzisiaj o remis
  • Zwycięzców się nie sądzi - mówił po spotkaniu trener Polonii Jacek Zieliński
  • Adam Kokoszka spodziewał się, iż ŁKS będzie trudnym rywalem

Pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Brazylijczyk Bruno w 34. minucie meczu. Był to jego trzeci gol w trzecim kolejnym spotkaniu. Pod koniec drugiej połowy wynik ustalił samobójczym strzałem stoper gości Marcin Adamski.

Polonia wygrała zasłużenie, choć było to jej najsłabsze spotkanie w tej rundzie. Warszawski zespół miał problemy ze stwarzaniem klarownych sytuacji bramkowych, ale dzięki precyzyjnemu strzałowi z dystansu Bruno mógł od 34. minuty kontrolować grę.

ŁKS przeprowadził kilka groźnych akcji, lecz brakowało mu skuteczności, a proste błędy łódzkiej defensywy przesądziły o wyniku meczu.

Po tym spotkaniu ŁKS pozostaje bez punktu w ligowej tabeli. Polonia ma na koncie 7 punktów za dwa zwycięstwa i remis.

Powiedzieli po meczu:

Dariusz Bratkowski, trener ŁKS: Zagraliśmy niezłe spotkanie, ale - niestety - znów ponieśliśmy porażkę. Oczywiście nastroje w szatni są bardzo minorowe, porażka to porażka, bez względu na styl. Cały czas będziemy szukali wzmocnień, mam na myśli formację defensywną. Trwa okienko transferowe, jeszcze wszystko jest możliwe.

Jacek Zieliński, trener Polonii: Zwycięzców się nie sądzi. To był mecz z rodzaju tych, gdzie już przed pierwszym gwizdkiem sędziego dopisuje się nam trzy punkty, a potem okazuje się, że wcale nie jest łatwo. Dzisiaj nie zachwyciliśmy grą, wyciągniemy wnioski z naszej postawy w tym spotkaniu. Jeśli chodzi o Bruno, to od dawna wiadomo, że jest ważnym zawodnikiem dla Polonii. Oczywiście chcę, żeby więcej piłkarzy strzelało gole, dlatego cały czas szukamy napastnika. Potrzebujemy doświadczonego piłkarza, przy którym nasi młodzi gracze mogliby się uczyć. Trwają rozmowy transferowe.

Polonia Warszawa - ŁKS Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Bruno Coutinho (35), 2:0 Marcin Adamski (84-samobójcza).

Żółta kartka - Polonia Warszawa: Bruno Coutinho, Grzegorz Bonin. ŁKS Łódź: Piotr Klepczarek II, Tomasz Nowak, Cezary Stefańczyk.

Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 2 800

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Tomasz Brzyski - Bruno Coutinho (87. Pavel Sultes), Łukasz Piątek, Robert Jeż, Łukasz Trałka, Grzegorz Bonin (68. Paweł Wszołek) - Edgar Cani (59. Daniel Sikorski).

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Cezary Stefańczyk, Michał Łabędzki, Marcin Adamski, Piotr Klepczarek II - Marcin Smoliński (72. Tomasz Nowak), Bartosz Romańczuk (88. Agwan Papikyan), Dariusz Kłus, Maciej Bykowski (62. Sebastian Szałachowski) - Marek Saganowski, Marcin Mięciel.