Aneta Hołówek 28.08.2011

Śląsk poległ w walce o fotel lidera

Śląsk Wrocław przegrał z Widzewem Łódź 1:2 w meczu 5. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.
Dudu Paraiba z Widzewa (L) i Johan Viskamp ze Śląska w starciu o piłkę podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy, Śląsk Wrocław- Widzew ŁódźDudu Paraiba z Widzewa (L) i Johan Viskamp ze Śląska w starciu o piłkę podczas meczu T-Mobile Ekstraklasy, Śląsk Wrocław- Widzew Łódźfot.PAP/EPA/Adam Hawałej

Tą porażką Śląsk zaprzepaścił szansę na pierwszą pozycję w tabeli ekstraklasy.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane i pełne walki. Śląsk rozpoczął z dużym animuszem, ale grał dość chaotycznie. Goście bronili się bardzo umiejętnie, spokojnie rozgrywali piłkę i groźnie kontratakowali. W 30. minucie meczu Piotr Ćwielong przedarł się w pole karne gości i zdołał oddać strzał, jednak Maciej Mielcarz nogami wybił piłkę na rzut rożny.

Chwilę później piłkę pod polem karnym Widzewa stracił Sebastian Dudek i łodzianie przeprowadzili szybką kontrę. Bruno Pinheiro podał do Miki Dżalamidze, który przebiegł pół boiska, zwodem "położył" Mariana Kelemena i skierował piłkę do siatki. Pięć minut później Dudu Paraiba dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Jarosława Bieniuka, który nie miał problemów z podwyższeniem prowadzenia.

Po zmianie stron gospodarze zaczęli grać nieco szybciej, ale brakowało im dokładności. Dwukrotnie dobrych okazji nie wykorzystał Johan Voskamp. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego ograniczyli się do czyhania na błędy rywali. Na bramkę kontaktową kibice musieli czekać do 65. minuty. Łukasz Madej dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, a pozostawiony bez opieki Sebastian Mila głową pokonał Mielcarza.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:2 (0:2)

Po meczu powiedzieli:

Trener Widzewa Łódź Radosław Mroczkowski: "Takie spotkanie mogę komentować tylko pozytywnie. To nasze pierwsze zwycięstwo na wyjeździe, choć w drugiej połowie, a zwłaszcza w końcówce był momentami horror. W pierwszej części meczu zespół grał dobrze, stwarzał sytuacje i zdobywaliśmy bramki. Trochę kłopotu sprawiła nam kontuzja napastnika na początku meczu, ale szczęście nam dopisało i w ostatnich minutach udało nam się utrzymać prowadzenie. Teraz mamy przerwę od ligi i to pozwoli nam się dobrze przygotować do kolejnego meczu. Cieszymy się z tego co mamy, nie dorabiamy do tego ideologii ani hurraoptymizmu. To najlepsza droga, żeby dobrze funkcjonować".

Trener Śląska Wrocław Orest Lenczyk: "Mogliśmy mieć wszystko, mamy co mieliśmy, mam tu na myśli punkty. Trafiliśmy dzisiaj na drużynę, która w pierwszej połowie wykorzystała przewagę szybkościową. My graliśmy ślamazarnie, traciliśmy piłkę, momentami w nieodpowiedzialny sposób. Utraty bramek spowodowały, że Widzew mógł grać spokojniej licząc na kontratak. (...) Udało nam się doprowadzić do stanu 1:2 i wydawało się, że możemy +ruszyć+, ale kolejni zawodnicy tracili szybkość. W drugiej połowie zagraliśmy lepiej w obronie, ale w środku zrobiło się nieciekawie, bo rywale grali lepiej. W perspektywie dwóch najbliższych spotkań dobrze, że mamy tę przerwę, da nam to czas na przeprowadzenie "remontu" i przygotowanie zawodników".

Bramki: 0:1 Nika Dżalamidze (33), 0:2 Jarosław Bieniuk (38-głową), 1:2 Sebastian Mila (65-głową).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Marian Kelemen, Łukasz Madej, Tadeusz Socha. Widzew Łódź: Łukasz Broź, Mindaugas Panka, Adrian Budka.

Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów 7 500.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Marek Wasiluk (46. Tadeusz Socha), Amir Spahic - Piotr Ćwielong (64. Waldemar Sobota), Dariusz Sztylka, Sebastian Dudek, Sebastian Mila, Łukasz Madej (71. Cristian Omar Diaz) - Johan Voskamp.

Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź (55. Piotr Mroziński), Ugochukwu Ukah, Jarosław Bieniuk, Dudu - Adrian Budka, Mindaugas Panka, Bruno Pinheiro, Nika Dżalamidze (82. Jakub Bartkowski), Princewill Okachi - Przemysław Oziębała (25. Piotr Grzelczak).