Aneta Hołówek 03.10.2011

Korona ekspresowo ograła Górnika

Korona Kielce wygrała z Górnikiem Zabrze 2:0 w meczu 9. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
Zawodnik Górnika Zabrze Niguimbe Nakalouma (P) obserwuje prowadzącego piłkę Jacka Kiełba (L) z Korony Kielce podczas meczu T-Mobile EkstraklasyZawodnik Górnika Zabrze Niguimbe Nakalouma (P) obserwuje prowadzącego piłkę Jacka Kiełba (L) z Korony Kielce podczas meczu T-Mobile Ekstraklasyfot.PAP/EPA/Piotr Polak
  • Trener gości Adam Nawałka na pomeczowej konferencji chwalił piłkarzy Korony
  • Z gry swoich podopiecznych nie był do końca zadowolony Leszek Ojrzyński

Niepokonany dotychczas zespół Korony rozpoczął mecz z ogromnym zaangażowaniem. Co chwilę pod bramką "Górników" powstawał istny kocioł, wiele strzałów i dobitek. Obrońcy Górnika tracili głowy i wybijali piłkę na oślep, byle dalej od bramki.
Michał Zielinski w 4. minucie będąc sam na sam z Borisem Peskoviciem tak zwlekał ze strzałem, że bramkarz gości wybił mu piłkę. Naprawił ten błąd w 20. minucie, kończąc serię strzałów i dobitek swoich kolegów w kolejnym piekielnym zamieszaniu na polu karnym zabrzan.

Rozpędzeni kielczanie przeprowadzili kilka minut później szkoleniowy atak zespołowy, po którym Jackowi Kiełbowi nie pozostało nic innego, tylko kopnąć piłkę w róg bramki gości.
Później tempo gry spadło, a zabrzanie nabrali odwagi i zaczęli atakować. Zaczęli też strzelać, czego do 42 min. nie czynili. Najpierw Marcin Wodecki delikatnym uderzeniem sprawdził Zbigniewa Małkowskiego, ale po mocnej petardzie Aleksandra Kwieka bramkarz Korony z trudem wybił piłkę nad poprzeczkę.

Nieporadna gra gospodarzy trwała także po przerwie. Kibice się niecierpliwili, bardziej zdegustowani zaczęli gwizdać. Trener kielczan Leszek Ojrzyński dokonał zmian w zespole. Niewiele one pomogły. "Górnicy" nadal atakowali, czynili to jednak bez przekonania i pomysłu na przejście obrońców Korony. O kiepskim poziomie tej części gry świadczy fakt, że oba zespoły oddały po jednym strzale na bramkę - w Koronie Grzegorz Lech, w Górniku - Mariusz Przybylski.

Przed meczem chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłego w Zielonej Górze kibica Falubazu.

trener Górnika Adam Nawałka: "Korona w pierwszej połowie grała zdecydowanie lepiej i narzuciła warunki na boisku. Gospodarze prowokowali nas do błędów i po takich właśnie błędach straciliśmy bramki. Nie potrafiliśmy przeciwstawić się ofensywnej grze Korony. W drugiej połowie gra była wyrównana, abrakło nam jednak atutów do uzyskania korzystniejszego rezultatu. Nadal walczymy o stabilną pozycję w lidze. Zadowoli nas 9-10 miejsce".

Trener Korony Leszek Ojrzyński: "Był to ciężki mecz. W pierwszej połowie graliśmy zdecydowanie lepiej od gości. Po przerwie czekaliśmy na udane kontry, ale do nich nie doszło. Najważniejsze, że wygraliśmy. Chłopcom należą się słowa uznania, zwycięzców się nie sądzi".

Bramki: 1:0 Michał Zieliński (20), 2:0 Jacek Kiełb (26).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Ciechanów). Widzów 8 315.

Żółta kartka - Korona Kielce: Vlastimir Jovanovic. Górnik Zabrze: Aleksander Kwiek, Adam Banaś, Marcin Wodecki, Mariusz Przybylski.

Korona Kielce: Zbigniew Małkowski - Piotr Malarczyk, Hernani, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Aleksandar Vukovic, Vlastimir Jovanovic, Jacek Kiełb (88. Paweł Kal), Paweł Kaczmarek (59. Grzegorz Lech), Paweł Sobolewski - Michał Zieliński (65. Łukasz Cichos).

Górnik Zabrze: Boris Peskovic - Michael Bemben, Adam Banaś, Adam Danch, Adam Marciniak - Mariusz Przybylski, Michał Pazdan (81. Krzysztof Mączyński), Prejuce Nakoulma, Aleksander Kwiek, Marcin Wodecki (74. Michal Gasparik) - Tomasz Zahorski (34. Paweł Olkowski).

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

1.Śląsk Wrocław 9 6 1 2 18-7 19 +11
2.Korona Kielce 9 5 4 0 13-7 19 +6
3.Lech Poznań 9 5 1 3 21-8 16 +13