Marcin Nowak 02.03.2012

Arcyważne trzy punkty dla Zagłębia Lubin

W meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy dwóch zespołów walczących o utrzymanie Cracovia przegrała u siebie z Zagłębiem Lubin 0:2 (0:0).
Cracovia - Zagłębie LubinCracovia - Zagłębie LubinPAP/Jacek Bednarczyk

Dwa remisy i przegrany bardzo ważny mecz z KGHM Zagłębiem - taki jest bilans Cracovii po trzech tegorocznych kolejkach. Krakowscy piłkarze schodzili po spotkaniu do szatni przy gwizdach kibiców. Słychać też było żądania dymisji trenera Dariusza Pasieki. Jednak prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak po meczu oświadczył, że obecnie nie przewiduje zmiany trenera tej drużyny.

Niewiele ciekawego działo się w trakcie pierwszej połowy. Jednak oba zespoły miały po jednej świetnej okazji do zdobycia gola. W 12. minucie w pole karne gospodarzy wbiegł Darvydas Sernas, ale mając przed sobą tylko Wojciecha Kaczmarka zachował się tak, jakby nie wiedział, co należy zrobić z piłką. W 34. minucie swoją okazję miała Cracovia, ale Saidi Ntibazonkiza (dostał dobre podanie od Koena van der Biezena) - w sytuacji sam na sam z Aleksandrem Ptakiem - strzelił niecelnie.

Pięć minut po przerwie Zagłębie objęło prowadzenie. Po błędzie Milosa Kosanovica piłka ostatecznie trafiła do będącego dziesięć metrów od bramki Cracovii Eltona Lirę, który umieścił ją w siatce.

Po stracie gola Cracovia osiągnęła zdecydowaną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. Najlepszą okazję miał w 81. minucie Koen Van der Biezen - w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny wybił Adam Banaś.

W doliczonym czasie gry trener Zagłębia Pavel Hapal zdjął z boiska Szymona Pawłowskiego i wpuścił Romana Slobodę. Kilkadziesiąt sekund później słowacki napastnik wykończył kontratak zespołu z Lubina.

Ze względu na problemy zdrowotne w krakowskim zespole nie zagrali Łukasz Nawotczyński i Arkadiusz Radomski. Na ławce rezerwowych usiadł sprowadzony w tym tygodniu bramkarz Radosław Cierzniak.

Po meczu powiedzieli:

Pavel Hapal (trener Zagłębia): Jestem zadowolony z wyniku, wygraliśmy bardzo ważny mecz. Było dużo nerwów i walki, ponieważ obie drużyny zajmują miejsca w końcówce tabeli. Dla nas po tym zwycięstwie sytuacja niewiele się zmieniła. Każda następna kolejka będzie bardzo ważna. Nie wiem, kto spadnie z ekstraklasy, ale na pewno nie Zagłębie.

Dariusz Pasieka (trener Cracovii): Przegraliśmy bardzo ważne spotkanie. Nie mogę zarzucić drużynie, że się nie starała i nie chciała. Zabrakło nam pomysłu, jak rozbić blok obronny Zagłębia. Konsekwencją tego, że się otworzyliśmy, była druga bramka. Nie dziwię się reakcji naszych kibiców. Wszyscy się spodziewali, że w trzech spotkaniach zdobędziemy więcej punktów.

Cracovia Kraków - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Elton Lira (50), 0:2 Roman Sloboda (90+4).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: Sebastian Szałachowski, Milos Kosanovic, Hesdey Suart. KGHM Zagłębie Lubin: Paweł Widanow, Costa Nhamoinesu.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok). Widzów 8 234.

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Jan Hosek, Milos Kosanovic, Hesdey Suart - Sebastian Szałachowski (79. Mateusz Bartczak), Andraz Struna, Sławomir Szeliga (62. Deivydas Matulevicius), Vladimir Boljevic, Saidi Ntibazonkiza (54. Aleksejs Visnakovs) - Koen van der Biezen.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski (90+3. Roman Sloboda), Łukasz Hanzel, Jiri Bilek, Patryk Rachwał (83. Kamil Wilczek), Elton Lira - Darvydas Sernas (89. Mouhamadou Traore).

Wyniki meczów 20. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0)

Pozostałe mecze kolejki
2012-03-03:
PGE GKS Bełchatów - Polonia Warszawa (13.30)
Legia Warszawa - ŁKS Łódź (15.45)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków (18.00)
2012-03-04:
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław (14.30)
Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów (17.00)
2012-03-05:
Lech Poznań - Górnik Zabrze (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.ŁKS Łódź 19 4 4 11 12-36 16 -24

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze