Aneta Hołówek 26.03.2012

Korona Kielce ostro włącza się do walki o mistrzostwo

W meczu kończącym 23. kolejkę Polonia Warszawa na trudnym terenie przegrała z Koroną Kielce.
Zawodnik Korony Kielce Maciej Korzym (P) walczy o piłkę z Dorde Cortą (L) z Polonii Warszawa podczas meczu T-Mobile EkstraklasyZawodnik Korony Kielce Maciej Korzym (P) walczy o piłkę z Dorde Cortą (L) z Polonii Warszawa podczas meczu T-Mobile EkstraklasyPAP/EPA/Piotr Polak

Zespół z Kielc wygrał po raz 11 w sezonie. W poniedziałek piąta przed meczem drużyna w tabeli wygrała z Polonią Warszawa 3:0 i zrównała się punktami z trzecim w tabeli Ruchem.

Piłkarze z Kielc zgotowali rywalom istne piekło w drugiej połowie meczu. Kielczanie wręcz odebrali gościom ochotę do gry, o czym najlepiej świadczy fakt, iż ani raz w tym okresie nie strzelili na bramkę gospodarzy. Nawet tuż przed końcem meczu, Edgar Cani nie trafił do pustej bramki.
Piłkarze Polonii przyjechali do Kielc po komplet punktów, by zwiększyć szanse na walkę o tytuł mistrza Polski. Od początku grali bardzo zdecydowanie a ich szybkie kontrataki były piekielnie groźne. Po strzałach Roberta Jeża, Pavela Sultesa i Pawła Wszołka w pierwszej połowie, bramkarz Korony z dużym szczęściem wybijał piłkę. Momentami pod bramką kielczan goście tworzyli istny kocioł futbolowy, ze strzałami i dobitkami.
Kielczanie początkowo zaskoczeni tak zdecydowaną grą rywali, szybko się otrząsnęli i to oni zaczęli zagrażać bramce Polonii. Kamil Kuzera i Paweł Sobolewski po składnych akcjach zakończyli je celnymi strzałami, ale Sebastian Przyrowski skutecznie je obronił.
Po przerwie piłkarze Korony zaskoczyli niemrawie grających obrońców Polonii i przy ich biernej postawie na polu karnym, Paweł Golański zdobył prowadzenie dla kielczan. To ożywiło gospodarzy, nabrali odwagi do szybszej i zdecydowanej gry. W opałach był bramkarz warszawian, Sebastian Przyrowski.
I znów, jak poprzednio, kielczanie uśpili obrońców warszawskiego zespołu i po składnej akcji niepilnowany Maciej Korzym otrzymał piłkę pod bramką i spokojnie kopnął ją do siatki.
Jeszcze kibice nie nacieszyli się tym golem, gdy po dokładnym dośrodkowaniu Artur Lenartowski głową skierował piłkę do bramki Polonii. Było to 11 minut decydujące o rezultacie spotkania - goście stracili trzy bramki.
Do końca kielczanie grali swobodnie, z pełnym luzem, mimo to raz po raz stwarzali pod bramką gości groźne sytuacje. I także celnie strzelali - Paweł Golański i Maciej Korzym.

Korona Kielce - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

Po meczu powiedzieli:

Jacek Zieliński, trener Polonii: "Po takim meczu i nokaucie, trudno pozbierać myśli. Po pierwszej połowie sądziłem, że zagramy skuteczniej. Tymczasem doszło do wydarzeń dla mnie bardzo zagadkowych. W ciągu 15 minut zostaliśmy pokonani. Jest to temat do przemyślenia i głębokiej analizy, dlaczego piłkarze tak grali, co nie umniejsza sukcesu Korony, która pokazała charakter i waleczność.
Leszek Ojrzyński, trener Korony: "Oglądaliśmy dwa oblicza gry. W pierwszej połowie goście składniej przeprowadzali akcje, natomiast po przerwie szybko zdobyta bramka dodała nam polotu. Doping kibiców niósł chłopaków, którzy bez obaw o wynik z radością atakowali bramkę Polonii. Było to pierwsze nasze trzybramkowe zwycięstwo jak jestem w Koronie".
Bramka: Golański 48, Korzym 54, Lenartowski 59
Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański, Pavol Staňo, Tada Kijanskas, Tomasz Lisowski - Maciej Korzym, Aleksandar Vuković, Artur Lenartowski, Paweł Sobolewski, Kamil Kuzera - Łukasz Jamróz (46. Grzegorz Lech)
Polonia: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Marcin Baszczyński, Maciej Sadlok, Đorđe Čotra - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Robert Jež, Aviram Baruchyan, Pavel Šultes - Władimir Dwaliszwili
Żółte kartki: Kuzera, Sobolewski - Sadlok, Wszołek
Sędzia: Daniel Stefański

Wyniki meczów 23. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2012-03-23:
Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 1:3 (0:2) Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 4:1 (2:1)
2012-03-24:
Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 1:1 (1:0) Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3 (2:2) ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)
2012-03-25:
Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0 (0:0) Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)
2012-03-26:
Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
1.Legia Warszawa 23 13 5 5 37-13 44 +24 2.Śląsk Wrocław 23 13 3 7 38-24 42 +14 3.Ruch Chorzów 23 12 5 6 35-22 41 +13 4.Korona Kielce 23 11 8 4 28-20 41 +8 5.Polonia Warszawa 23 11 5 7 27-23 38 +4 6.Wisła Kraków 23 9 6 8 22-19 33 +3 7.Podbeskidzie Bielsko-Biała 23 9 6 8 22-26 33 -4 8.Lech Poznań 22 9 5 8 31-18 32 +13 9.Widzew Łódź 23 8 8 7 20-21 32 -1 10.Górnik Zabrze 22 7 8 7 26-25 29 +1 11.Jagiellonia Białystok 23 8 5 10 27-35 29 -8 12.PGE GKS Bełchatów 23 6 7 10 27-26 25 +1 13.KGHM Zagłębie Lubin 23 6 6 11 23-37 24 -14 14.Lechia Gdańsk 23 4 9 10 13-23 21 -10 15.ŁKS Łódź 23 4 6 13 15-42 18 -27 16.Cracovia Kraków 23 3 8 12 13-30 17 -17