Marcin Nowak 04.04.2012

Przełamanie Cracovii. Ale czy nie za późno?

Piłkarze Cracovii wreszcie wygrali mecz ligowy. Na własnym boisku pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (1:1) w meczu 25. kolejki Ekstraklasy.
Radość piłkarzy CracoviiRadość piłkarzy CracoviiPAP/Jacek Bednarczyk
  • Tomasz Kafarski, trener Cracovii o meczu z Podbeskidziem
  • Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia o meczu z Cracovią

Wygrana Cracovii podtrzymuje nikłe już nadzieje na utrzymanie się zespołu w ekstraklasie. Gra Podbeskidzia mogła się podobać tylko w pierwszej połowie. W drugiej podopieczni Roberta Kasperczyka biegali po boisku, myśląc najwyraźniej o zbliżających się świętach. Inna sprawa, że sędzia podjął kilka kontrowersyjnych decyzji.
Na pierwszego gola w meczu kibice czekali tylko do ósmej minuty. Marcin Budziński po 20-metrowym rajdzie strzelił tak, że piłka tuż przy słupku wpadła do bramki Richarda Zajaca. Nie minęło 10 minut i było 1:1. Marek Sokołowski chciał dośrodkować z prawej strony, ale nieoczekiwanie piłka znalazła drogę do siatki. W 21. minucie Podbeskidzie powinno prowadzić 2:1, jednak Liran Cohen nie trafił w znakomitej sytuacji.
W drugiej połowie inicjatywę miała Cracovia, która chwilami wręcz ośmieszała defensywę bielszczan. Obie bramki zdobyła jednak po stałych fragmentach gry.
W bardzo dziwnych okolicznościach padł drugi gol dla "Pasów". W 54. minucie sędzia podyktował rzut wolny pośredni dla krakowian w obrębie pola karnego Podbeskidzia. Vladimir Boljevic dotknął piłki, po czym uderzył ją Milos Kosanovic. Otarła się jeszcze o Łukasza Mierzejewskiego i wpadła do siatki. Wiele osób po tej akcji zastanawiało się, czy Boljevic wykonał tę akcję zgodnie z przepisami. Arbiter nie miał wątpliwości - gola uznał.
W 76. minucie sędzia podyktował wątpliwy rzut karny dla Cracovii, gdyż Ondrej Sourek sfaulował Saidiego Ntibazonkizę jeszcze przed polem szesnastu metrów drużyny z Bielska-Białej. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany, zaś atakujący go obrońca otrzymał czerwoną kartkę.

Powiedzieli po meczu:
Robert Kasperczyk, trener Podbeskidzia: Pierwszy raz odkąd gramy w ekstraklasie zdarzyło nam się zgubić punkty, gdy stwarzaliśmy większą liczbę okazji podbramkowych. Jednak dziś byliśmy bardzo nieskuteczni. Bramka na 2:1 padła po kuriozalnej sytuacji. Nie chcę jednak dokładnie jej komentować teraz. Muszę dokładne zobaczyć.
Tomasz Kafarski, trener Cracovii: Wygraliśmy bardzo trudny mecz. Na początku spotkania walczyliśmy bardzo nerwowo, nie zmieniła tego strzelona bramka. Dedukuję to zwycięstwo naszym kibicom.

Cracovia Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Marcin Budziński (8), 1:1 Marek Sokołowski (17), 2:1 Milos Kosanovic (54), 3:1 Saidi Ntibazonkiza (76-karny).
Żółta kartka - Cracovia Kraków: Koen van der Biezen, Arkadiusz Radomski. Podbeskidzie Bielsko-Biała: Dariusz Łatka, Sylwester Patejuk, Łukasz Mierzejewski, Juraj Dancik. Czerwona kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Ondrej Sourek (75-faul).
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 6 720.
Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Arkadiusz Radomski, Milos Kosanovic, Bojan Puzigaca - Aleksejs Visnakovs (52. Hesdey Suart), Vladimir Boljevic, Sławomir Szeliga (63. Andraz Struna), Saidi Ntibazonkiza (90+3. Sebastian Steblecki), Marcin Budziński - Koen van der Biezen.
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Marek Sokołowski, Juraj Dancik, Ondrej Sourek, Łukasz Mierzejewski - Mariusz Sacha (62. Piotr Malinowski), Dariusz Łatka, Liran Cohen (73. Sebastian Ziajka), Matej Nather (62. Adrian Sikora), Sylwester Patejuk - Robert Demjan.

Wyniki meczów 25. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

Pozostałe mecze kolejki
2012-04-05:
Górnik Zabrze - Polonia Warszawa (18.45)
2012-04-07:
Legia Warszawa - Ruch Chorzów (13.30)
Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów (15.45)
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków (18.00)
2012-04-09:
ŁKS Łódź - Widzew Łódź (13.45)
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin (16.00)
Korona Kielce - Lech Poznań (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.Cracovia Kraków 25 4 8 13 17-34 20 -17

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze