Aneta Hołówek 31.08.2012

Polonia wypunktowała Wisłę pod Wawelem

Wisła Kraków przegrała na własnym boisku z Polonią Warszawa w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Zawodnik Wisły Kraków Jan Frederiksen (P) walczy o piłkę z Adamem Kokoszką (C) z Polonii WarszawaZawodnik Wisły Kraków Jan Frederiksen (P) walczy o piłkę z Adamem Kokoszką (C) z Polonii Warszawa PAP/Jacek Bednarczyk
  • Cezary Wilk, piłkarz Wisły Kraków po meczu z Polonią Warszawa
  • Arkadiusz Głowacki, piłkarz Wisły Kraków po meczu z Polonią Warszawa

Pierwszą bramkę dla "Czarnych Koszul” strzelił w 17. minucie Łukasz Teodorczyk. Napastnik Polonii wykorzystał podanie Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego i głową pokonał Sergeia Pareiko.
Druga bramka padła na minutę przed końcem pierwszej połowy. Nieporozumienie Pareiki z Burligą wykorzystał gruziński napastnik gości - Wladimir Dwaliszwili.
Po przerwie piłkarze Polonii opadali z sił, a do głosu dochodzili gospodarze. W 62. minucie bardzo dobre podanie Michała Szewczyka wykorzystał Ivica Iliev i Wisła zdobyła kontaktową bramkę.
Kiedy wszystko wskazywało na to, że gospodarze strzelą wyrównującego gola, Polonia przeprowadziła skuteczny kontratak. W 82. minucie gry akcję wykończył Paweł Wszołek i ustalił wynik spotkania.
Po dzisiejszym meczu zespół z Warszawy ma 6 punktów, a Wisła po jednym zwycięstwie i dwóch porażkach ma na koncie trzy oczka.

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Łukasz Teodorczyk (17-głową), 0:2 Władimir Dwaliszwili (43), 1:2 Ivica Iliev (62), 1:3 Paweł Wszołek (83).
Żółta kartka - Wisła Kraków: Arkadiusz Głowacki, Osman Chavez. Polonia Warszawa: Tomasz Brzyski, Adam Pazio. Czerwona kartka - Wisła Kraków: Romell Quioto (90+1-niesportowe zachowanie).
Sędzia: Paweł Gil (Lublin). Widzów 17 176.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Osman Chavez, Jan Frederiksen - Michał Szewczyk (77. Romell Quioto), Radosław Sobolewski, Cezary Wilk (46. Łukasz Garguła), Ivica Iliev - Cwetan Genkow, Dawid Kamiński (46. Michał Chrapek).
Polonia Warszawa: Mariusz Pawełek - Aleksandar Todorovski (56. Jose Isidoro), Marcin Baszczyński, Adam Kokoszka, Adam Pazio - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Dieme Yahiya (56. Dimitrije Injac), Tomasz Brzyski - Władimir Dwaliszwili (82. Daniel Gołębiewski), Łukasz Teodorczyk.