Marcin Nowak 03.09.2012

Sensacja wisiała w powietrzu, ale Legia odrobiła straty

Legia Warszawa jeszcze na osiem minut przed końcem przegrywała z Podbeskidziem Bielsko-Biała w 3. kolejce Ekstraklasy, jednak w końcówce zdołała wygrać spotkanie.
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-BiałaLegia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-BiałaPAP/Bartłomiej Zborowski
  • Sławomir Cienciała, obrońca Podbeskidzia Bielsko-Biała po meczu z Legią Warszawa
  • Jan Urban, trener Legii Warszawa po meczu z Podbeskidziem
  • Michał Żyro, piłkarz Legii Warszawa po meczu z Podbeskidziem
  • Dominik Furman, piłkarz Legii Warszawa po meczu z Podbeskidziem

Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego wszyscy zgromadzenie na stadionie minutą ciszy uczcili pamięć Kazimierza Deyny; 1 września minęła 23. rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych legionistów i polskich piłkarzy w historii.

Po golu Roberta Demjana goście niespodziewanie prowadzili w Warszawie. Ich radość trwała jednak tylko do 82. minuty, gdy wyrównał Michał Żyro. Potem worek z bramkami dla Legii się rozwiązał i po golach Dominika Furmana z 86. minuty i Miroslava Radovicia w doliczonym czasie gry - stołeczna drużyna zdobyła trzy punkty.

Legia Warszawa po zwycięstwie nad Podbeskidziem jest liderem tabeli Ekstraklasy po trzech ligowych kolejkach.

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Robert Demjan (12), 1:1 Michał Żyro (82), 2:1 Dominik Furman (86), 3:1 Miroslav Radovic (90+2).
Żółta kartka - Legia Warszawa: Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak. Podbeskidzie Bielsko-Biała: Krzysztof Król, Damian Byrtek, Matej Nather, Richard Zajac.
Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów 15 732.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Miroslav Radovic, Janusz Gol (79. Dominik Furman), Daniel Łukasik, Michał Żyro - Danijel Ljuboja (69. Jorge Salinas), Marek Saganowski.
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Sławomir Cienciała, Damian Byrtek, Michal Piter-Bucko, Krzysztof Król - Mariusz Sacha (46. Wojciech Reiman), Matej Nather, Dariusz Łatka, Sebastian Ziajka (75. Liran Cohen) - Kamil Adamek (53. Piotr Malinowski), Robert Demjan.

Wyniki meczów 3. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2012-08-31:

Wisła Kraków - Polonia Warszawa 1:3 (0:2)
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
2012-09-01:

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin 0:0
Widzew Łódź - PGE GKS Bełchatów 1:0 (1:0)

.Ruch Chorzów 3 0 0 3 0-7 0 -7

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze;